Laukos
Gaļa un zivis

Veterinārārsti noraida bažas par iespējamu suņu saindēšanu0

Foto: LETA/Zane Bitere

Pretēji vairāku suņu īpašnieku bažām par to, ka to mājas mīluļus kāds tīši saindējis, Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šādus pierādījumus nav guvusi un norāda, ka suņu īpašnieku minētās pazīmes ir kādas citas saslimšanas cēlonis, kas tautā saukta par jenotsuņu paralīzi, aģentūru LETA informēja LVB.

LVB atgādina, ka sociālajos tīklos izplatījušās ziņas par, iespējams, tīšu suņu indēšanu. Tomēr biedrībai joprojām nav pierādījumu, kas liecinātu par suņu indēšanu, toties veterinārārstu uzmanības lokā pēc šī gadījuma ir nonākuši vairāki suņi, kuru saslimšanas pazīmes varētu likties līdzīgas indēšanai.

LVB norāda, ka sasirgušo suņu saimnieki sūdzējušies, ka dzīvnieki zaudējuši koordināciju, nav varējuši pastaigāt. Piemēram, bijis kāds gadījums, kad suns nespējis norīt barību un suņa zarnas nedarbojušās, kā rezultātā nācies taisīt klizmas, izspiest urīnpusli ar rokām, tomēr izveseļošanās ir iespējama.

Veterinārārsti skaidro, ka ar šādām pazīmēm izpaužas poliradikuloneiropātija, kas tautā saukta par jenotsuņu paralīzi. Slimība raksturīga ar paralīzi, kura parasti sākas no pakaļdaļas un pakāpeniski pārņem arī priekškājas un kaklu, galvu.

Slimajam sunim muskuļi kļūst vāji, ļengani, mainās balss, tas nespēj pats pakustēties, taču apetīte parasti ir saglabāta un vēdera izeja arī nav traucēta. Pazīmes attīstās ļoti strauji – dažu dienu laikā suns var palikt guļošs, kas īpašniekos parasti izraisa lielu satraukumu un var radīt iespaidu par saindēšanos.

Saistītie raksti

Tajā pašā laikā slimības laikā nodrošinot salīdzinoši vienkāršu aprūpi, slimībai seko pilnīga atveseļošanās dažu nedēļu līdz mēnešu laikā. Šādi gadījumi bijuši arī citus gadus, norāda LVB.

Veterinārārsti gan piebilst, ka līdzīgas pazīmes ir arī dažām citām slimībām – ērču paralīzei un botulismam, kas arī ir ar akūtu gaitu, taču pirmais cēlonis ir ērču piesūkšanās, bet otrais cēlonis ir ar klostrīdiju botulinum aptraipītas barības uzņemšana.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas