Laukos
Bizness

Veterināro zāļu tirgotājiem apgrozījums kāpj debesīs arī šogad0


Gels ievadīšanai tesmenī laktējošām govīm subakūta un akūta mastīta ārstēšanai.
Gels ievadīšanai tesmenī laktējošām govīm subakūta un akūta mastīta ārstēšanai.
Foto – Valdis Semjonovs

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir apkopojis licencēto veterināro zāļu lieltirgotavu un ražotāju iesniegtos pārskatus par Latvijā izplatīto un no valsts izvesto un eksportēto veterināro zāļu realizāciju šā gada pirmajā pusgadā.

Veterināro zāļu tirgū iesaistīto uzņēmumu kopējais realizācijas apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā Latvijā un ārpus Latvijas bija 7 607 362 eiro. Latvijas tirgū realizācijas apgrozījums bija 6 351 496 eiro, ārpus Latvijas – 1 255 865 eiro.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos veterināro zāļu tirgū bija iesaistīti 26 uzņēmumi, no kuriem 24 licencētas veterināro zāļu lieltirgotavas, viens veterināro zāļu ražotājs un viena cilvēkiem paredzēto zāļu lieltirgotava ar speciālās darbības veidu – veterināro zāļu izplatīšana.

Pēc Latvijā un ārpus tās lielāķā apgrozījuma veterināro zāļu tirgotāju TOP 5 ir sekojošs – SIA “Vet Med”, SIA “Magnum Veterinārija”,SIA “Nord Vacc Latvia”, SIA “Bertas nams” un SIA “Vetimpex”.

PVD arī norāda, ka kopš 2010. gada veterināro zāļu tirgū iesaistīto uzņēmumu apgrozījums gada pirmajā pusē ir gandrīz divkāršojies – no 3,4 miljoniem eiro 2010. gada pirmajā pusgadā līdz 6,4 miljoniem eiro šā gada pirmajā pusgadā. Spriežot pēc veterināro zāļu realizācijas apgrozījuma, visvairāk zāles realizētas dzīvnieku īpašniekiem, kuri iekļauti PVD apstiprinātajā personu sarakstā, kas nenodarbojas ar veterinārmedicīnisko praksi, bet iegādājas veterinārās zāles tieši no lieltirgotavas savas darbības nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka kopumā pērn veterināro zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā sasniedza 11,4 miljonus eiro, kas ir par 6% vairāk nekā iepriekšējā gadā un ir augstākais kopš 2008.gada, kad šis rādītājs sasniedza 10,6 miljonus eiro.

Sīkāk analizējot datus par dzīvnieku īpašniekiem, kuri saņēmuši veterinārās zāles savas darbības nodrošināšanai, visvairāk zāles realizētas liellopu un cūku turētājiem.

PVD no 2011.gada 1.janvāra veic veterināro zāļu novērtēšanu un reģistrāciju, šo funkciju pārņemot no Zāļu valsts aģentūras.

LA.lv