Laukos
Mežsaimniecība

Vētra pret mežiem bijusi saudzīga0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA

Pērkona negaiss, kas pirmdienas pēcpusdienā plosījās Daugavpils apkaimē, nesot līdzi intensīvas lietusgāzes un lielas vēja brāzmas, kuru spēks vietām sasniedza vismaz 20 metru sekundē, radījis nelielus postījumus arī valsts mežiem Dienvidlatgalē, portāls laukos.lv uzzināja AS “Latvijas valsts meži” .

Sākotnējā informācija liecina, ka valsts meži nav būtiski cietuši. Kopējais postījumu apmērs, ko radījis šis negaiss, varētu būt no 400 līdz 800 kubikmetriem koksnes, kas tiks precizēts pēc visu postījuma vietu apzināšanas.

“Teritorija, kurai pāri virzījās negaiss šoreiz ir liela, bet postījumi ir salīdzinoši mazi. Visvairāk vētra skārusi Sventes un Aknīstes iecirkni,” norāda Dienvidlatgales reģiona plānošanas vadītājs Artis Liepiņš.

Apzinot sākotnējo situāciju, secināts, ka lielu postījumu nav, tikai dažās vietās cietuši atsevišķi koki, bet nav vienlaidus gāzumu. Tomēr, ievērojot to, ka negaisa skarta teritorija ir plaša, ir iespējami postījumi, kurus atklās vēlāk mežaudžu apsekošanas laikā.
Tāpēc nas.

Ievērojot silto laiku, LVM organizēs koksnes izvākšanu no meža iespējami īsos termiņos, lai nepazeminātos tās kvalitāte un meža sanitārais stāvoklis.

LA.lv