Laukos
Mežsaimniecība

Vidusskolēni aicināti piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”0

Foto: LETA/Ieva Leiniša

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina vidusskolēnus un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola”, liecina uzņēmuma mājaslapā publiskotā informācija.

Savu redzējumu plakātam par bioekonomiku un tēmu “Mežs Latvijai. Nākamie 100” ikviens interesents konkursa pirmajai kārtai var iesniegt līdz šā gada 31.janvārim.

Izvērtējot konkursa pirmajai kārtai iesniegtos plakātus, labāko darbu autoriem būs iespēja gūt jaunas zināšanas, februārī dodoties vienas dienas ekspedīcijā uz LVM apsaimniekotajiem mežiem un AS “Latvijas Finieris” rūpnīcām kopā ar nozares ekspertiem.

Pēc tam konkursa dalībniekiem būs jārada video vēstījums ANO Starptautiskajā Meža dienā, kas izšķirs, kurš iegūs “LVM Bioekonomikas skolas” stipendijas.

Stipendiju fonds no uzņēmuma LVM ir 1500 eiro. Taču šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem papildu atzinības stipendijas 250 eiro apmērā divu radošāko Rīgas pilsētas skolu jaunieši saņems no SIA “Rīgas Mežiem” un vienam jaunietim par inovatīvu koksnes produktu atainojumu tā pienāksies no Latvijas lielākā kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas finieris”.

Stipendiju konkursu vidusskolēniem “LVM Bioekonomikas skola” trešo gadu organizē LVM sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, “Latvijas finieris”, “Rīgas meži” un Valsts izglītības satura centru ar mērķi vairot izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā.

LA.lv