Laukos
Bio

Viedoklis. Graudu “miglotāju” sabiedrība bez nākotnes0

Foto no Pixabay.com

Portāla laukos.lv redakcija saņēma kāda Latgales graudkopja, kas saimnieko ar bioloģiskajām metodēm, vēstuli. Vēstulē saimnieks Jānis (vārds mainīts) aicina aizdomāties par produktiem, kurus ikdienā patērējam un brīdina par “miglotāju” sabiedrību, kuru atbalstot arī Zemkopības ministrija.

Labdien!
Sākšu ar skaidrojumu par atšķirīgo starp konvencionālo un bioloģisko graudkopību. Konvencionālajā lauksaimniecībā izmanto cilvēku radītas ķīmiskās vielas graudu audzēšanai. Gan konvencionālie, gan bioloģiskie zemnieki izmanto sabiedrības resursu – zemi. Tikai tās izmantošanas veids stipri atšķiras.

Konvencionālajā lauksaimniecībā, lai izaudzētu graudus, zemē iestrādā ķīmiskas vielas, augus apstrādā ar indi. Visā Eiropā, tostarp arī Latvijā intensīvā lauksaimniecība noplicina zemi. Var ievērot, ka meliorētas zemes ieplakās stāv ūdens. Augsnē tiek iznīcināts viss dzīvais, neveidojas kapilāri, tā paliek kā plastilīns. Lai iegūtu iespējami lielākas ražas un samazinātu pašizmaksu, pielieto aizvien modernākas ķīmiskās vielas. Tās nonāk ne tikai graudaugos, bet arī ārpus lauka, ūdeņos. Jau sākotnējais barības ķēdes posms – kukaiņi tiek saindēti. Saujiņa cilvēku izmanto mūsu nacionālo bagātību – zemi, lai vairotu savu labklājību. Atrodoties “miglotāju” sabiedrībā un viņiem lieloties par iegūtām rekordražām un nomainīto džipu skaitu, kļūst nelabi.

“Miglotāju” sabiedrību un viņu biznesu var salīdzināt ar balonu, kurš ož. Tāpēc esmu izvēlējies turēties no šī balona tālāk, jo sprāgstot radīsies ļoti daudz smakas un nelabu lietu. Tāds “celtniecības balons” savulaik jau uzsprāga, aiznesot 57 cilvēku dzīvības. Skumjākais ir tas, ka Zemkopības ministrija (ZM) atrodas šajā balonā un dzied kopīgu dziesmu, cik indes ir brīnišķīgas.

Bet vēl skumjāk, ka sabiedrība pieņem šā balona ražoto produkciju un lieto maizīti, kas cepta no graudiem, kas apsmidzināti ar raundapu, rapšu eļļu ar neonikotinoīdiem (nervu paralizējošu vielu) utt.

Varu uzrakstīt memuārus kā gribēju izmainīt ZM viedokli par bioloģisko saimniekošanu, bet kā pret sienu! Rēju, rēju, bet balons peld tālāk.

Galavārds: Šā smirdīgā balona eksistencei nav nākotnes. Neesmu pravietis un publiski nedrīkstu norādīt, kā kuram dzīvot. Daru savu darbu pēc principa Dievs, Daba, Darbs. Manas saimniekošanas darba augļus izmanto ārpus Latvijas (graudi tiek 100% eksportēti). Esmu ar dzīvi apmierināts un laimīgs. Novēlu to pašu arī Jums.

Ne-Pravietis (īsto vārdu nevēlos atklāt, redakcijai tas ir zināms)

LA.lv