Laukos
Gaļa un zivis

Vienīgā iespēja – izzvejot0

Foto – Shutterstock

Jautājums. Kā atrisināt pārapdzīvotības problēmu zivju dīķī? 12 x 25 lielajā un trīs metrus dziļajā dīķī mīt karūsas, līņi, karpas un asari. Ir ļoti daudz mazo zivtiņu. Tās neaug lielākas, un arī izķert ar makšķeri tās nevar. Dīķim nav slūžu, tāpēc to nolaist nav iespējams. Varbūt vērts ielaist līdakas? Sanita Madonas novadā

Vienīgā iespēja ir dīķi apzvejot. To var izdarīt ar smalku tīklu, noskaidroja Praktiskais Latvietis, aptaujājot vairāku dīķsaimniecību īpašniekus. Ņemot vērā dīķa izmēru, nepieciešams velkams tīkls, ja vien dīķa dibenā nav celmu un sakārņu. Tīkla acs izmēram jābūt 20 x 20 mm.

Apakšdaļā nepieciešami smagāki atsvari, lai tīkla mala vilktos gar grunti. Šādu tīklu var pasūtīt, piemēram, uzņēmumā Laboratorija-1 Rīgā. Zivis sakoncentrē nelielā vietā un izsmeļ. Tās zivis, kuras plānots atstāt, atlaiž atpakaļ dīķī.

Taču visefektīvākais paņēmiens būtu dīķi pilnībā izsūknēt. To var paveikt, iznomājot pietiekami jaudīgu sūkni. Šajā gadījumā gan jābūt iespējai izsūknēto ūdeni novadīt tālāk no dīķa. Piemēram, ar sūkni, kura ražība ir divi kubikmetri minūtē, šādu dīķi var nosusināt aptuveni astoņās stundās. Vislabāk izvēlēties ar iekšdedzes dzinēju darbināmu sūkni. Šādas jaudas sūkņa noma diennaktī izmaksās 20–25 eiro. Jārēķinās, ka būs jāiznomā arī nepieciešamā diametra un garuma šļūtenes.

Pēc dīķa izsūknēšanas zivis atliks vien izsmelt. Tāpat būs iespēja dīķi rūpīgi iztīrīt.

Dīķsaimniecību īpašnieki iesaka ierīkot dīķi, kurā mīt lielākoties vienas sugas zivis: karūsas vai karpas, kā arī neliels daudzums plēsīgo zivju. Pretējā gadījumā zivīm pietrūkst barības bāzes, tās nīkuļo un neaug lielākas.

Līdaku ielaišana nespēs pilnībā atrisināt pārapdzīvotības problēmu, tāpat kā zivju ķeršana ar murdiņiem.

LA.lv