Laukos

Vienīgais no Latvijas. “IndieJānis” Berlīnē cīnīsies par alus mīļotāju sirdīm0

Jānis Rudzītis. Foto: Oto Godfrey

“Šī īstenībā ir pilnīga avantūra. Internetā izlasīju, ka ir tāds alus festivāls, turklāt lielākais Eiropā un izlēmu braukt. Vedīšu apmēram 1000 litrus alus – “Auzu IPA”, “Bālģīmi”, “Izvirtuli” un “OldSchool IPA”,” stāsta pats “IndieJānis” saimnieks un alus meistars Jānis Rudzītis, kurš no 3.-5.augustam atradīsies Starptautiskajā Berlīnes alus festivālā, kas norisināsies jau 22.reizi.

Jānis gan atklāti atzīst, ka ceļojums uz Vāciju nebūs lēts – dalības maksa ir 2000 eiro, bet vēl 2000 eiro aizies izmaksu segšanai par ceļu, viesnīcu, produkciju, ēšanu, stendu utt. Vai izdosies atpelnīt? Viņam nav ne jausmas, bet cerības tādas, protams, ir. Turklāt kaut negribīgi, bet Jānis atzina, ka braucienā cer ne tikai pārdot alu, bet varbūt mājās atgriezties arī ar vēl kādu sauso atlikumu. Kādu – pats nemaz nezināja teikt, bet kā saka – trakajiem pieder pasaule. Jānim kompāniju sastādīšot viņa sieva, kura lieliski zinot vācu valodu, jo vidusskolu beigusi tieši vāczemē.

Kā zina teikt alus nozares pazinēji, šogad nelielais “IndieJānis” būšot vienīgais Latvijas pārstāvis Vācijā. Jānis gan norāda, ka tikai nosacīti, jo kaut arī SIA “Ilgezeem”, kas ražo “Iļģuciema alu” un Berlīnes festivālā manāms bieži, šogad tur sastopams nebūs, tur atrodams būs tāpat. Jānis zina teikt, ka kompānijai Vācijā ir importētājs, kurš viņus festivālā pārstāvēs. Tādā veidā “Iļģuciema alu” tomēr pie patērētājiem nogādājot. Jānis smejoties teic, ka viņš arī gribētu, lai viņam Vācijā būtu importētājs, bet līdz tam gan vēl kāds laiks jāpagaida. Kas zina, varbūt tur Vācijā izdodas arī kas vairāk par alus pārdošanu. Kāpēc nebūs vēl citas alus darītavas? Jānis norāda, ka tādiem sevi pierādījušies zīmoliem kā “Labietis” vai “Malduguns” tas nav vajadzīgs. Kāpēc nebrauc lielie komerciālie alus ražotāji – grūti teikt.

Lai izstaigātu visu festivāla teritoriju, būs jānoiet 2,2 kilometri, kas ir pasaulē garākā “alus taisne”. Par tādu tā atzīta arī “Guinness World Records” grāmatā. Festivālā būs pārstāvētas 350 brūvētavas no teju 90 valstīm un tajā varēs nogaršot vairāk nekā 2400 dažādus alus. Kopumā bez Berlīnes alus festivāla, drīzumā “IndieJānis” būs sastopams arī Ogres 90 gadu jubilejas svinībās un “RigaFood” izstādē Ķīpsalā.

LA.lv