Laukos
Tehnika

Zemniekam zināšanai – nākamā gada jauninājumi saistībā ar marķēto degvielu0


Foto: LETA
Foto: LETA
Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

No 2019. gada februāra būs daudz vienkāršāk piemērot akcīzes nodokļa atbrīvojumu vai atvieglojumu marķētajiem naftas produktiem. Turpmāk viss process notiks digitāli – izmantojot tiešsaistes sistēmu naftas produktu limitu uzskaites nodrošināšanai.

Iegādājoties naftas produktus ar nodokļu atvieglojumiem, juridiskām un fiziskām personām vairs nevajadzēs saņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izziņu uz papīra veidlapas, jo dati par piešķirto naftas produktu apjomu būs reģistrēti Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Savukārt naftas produktu piegādātāji, reģistrējot konkrēto piegādi, jau uzreiz tiešsaistē varēs pārliecināties, ka personai ir tiesības iegādāties marķētos naftas produktus.

Izziņās norādītais naftas produktu apjoms, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu vai atvieglojumu, tiks uzskaitīts un kontrolēts, izmantojot Lauku atbalsta dienesta Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Jaunajam e-pakalpojumam jānodrošina, ka sistēmas lietotāju rīcībā ir aktuāli dati. Tāpēc, saņemot izziņu vai veicot tās pārreģistrāciju, komersantam pēc VID pieprasījuma būs jāinformē dienests par izmantoto naftas produktu un saražoto galaproduktu apjomu, realizāciju un naftas produktu atlikumu. Šo informāciju ērti un ātri varēs iesniegt, izmantojot VID Elektronisko deklarēšanas sistēmu, taču nebūs liegts izmantot arī citus saziņas kanālus.

Izziņas darbības laikā neizmantotos naftas produktu atlikumus varēs realizēt vai pārvietot gadu pēc izziņas spēka zaudēšanas. Lai nodrošinātu, ka dati atbilst faktiskajam marķēto naftas produktu vai eļļas patēriņam, precizēta arī aprēķina metodika.

VID Konsultatīvais tālrunis – 67120000. Uzdot jautājumus var arī VID mājaslapā: www.vid.gov.lv (sadaļā Kontakti) vai klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā.

LA.lv