Laukos
Lauku sēta

Viesnīcas un restorāni var pieteikties “Zaļās atslēgas” ekosertifikātam0

Publicitātes foto

Viesnīcām, kempingiem, konferenču centriem, restorāniem un citiem viesmīlības nozares biznesā iesaistītajiem uzņēmumiem līdz 5.janvārim ir iespēja pieteikties “Zaļās atslēgas” ekosertifikāta saņemšanai 2018.gadā, informēja Vides izglītības fonda pārstāve Sanita Rībena.

“Zaļā atslēga” ir brīvprātīga tūrisma ekosertifikātu sistēma, kurā iesaistījušies vairāk nekā 2500 viesmīlības uzņēmumi 54 valstīs. Tās mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus, veicinot ilgtspējīgu uzņēmuma pārvaldi un tehnoloģiju izmantošanu, kā arī samazinot resursu un enerģijas patēriņu.

Lai iegūtu šo sertifikātu, uzņēmumam ir jānodrošina atbilstība vairāk nekā 110 kritērijiem 12 grupās. Šajās kategorijās ietilpst, piemēram, ūdens izmantošana, atkritumu pārvaldība, enerģijas izmantošana, ķīmisko vielu izmantošana, pārtika un ēdināšana.

Latvijā patlaban ir desmit sertificētas “Zaļās atslēgas” tūrisma mītnes – “Radisson Blu Latvija”, “Radisson Blu Rīdzene”, “Radisson Blu Daugava”, “Radisson Blu Elizabete”, Dikļu pils, Skrundas muiža, “Baltic Beach Hotel”, “Gallery Park Hotel”, “Avalon Hotel” un Ventspils piejūras kempings.

Vides izglītības fonds 22.novembrī iecerējis rīkot apmācību semināru par programmas ieviešanas praksi un kritēriju prasībām, kā arī programmas starptautiskajām un vietējām aktualitātēm.

LA.lv