Dārzeņi un augļi, Veikalā un tirgū

Vietējām zemenēm cena šogad nekrīt

Rīgas Centrāltirgū Latvijā audzētās zemenes patlaban maksā no 2,90 līdz četriem eiro par vienu kilogramu, informē Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” (RCT) pārstāvis Ivars Jakovels.

Iepriekšējās vasarās šajā laikā, kad zemeņu sezona jau tuvojas noslēgumam, vietējās ogas varēja nopirkt par pusotru līdz diviem eiro par vienu kilogramu.

“Zemeņu cenas un piedāvājumu šogad ietekmē lietainais laiks ne vien Latvijā, bet arī citviet Baltijā un Polijā. Šobrīd Centrāltirgū pārsvarā tiek piedāvātas Latvijā audzētas zemenes, kuru cena svārstās starp 2,90 un četriem eiro [kilogramā],” sacīja Jakovels.

Tikmēŗ Polijā audzētās zemenes patlaban Centrāltirgū maksā no diviem līdz 3,50 eiro par vienu kilogramu.

Savukārt Latvijas mežos augušas meža zemenes Centrāltirgū maksā astoņi eiro par vienu kilogramu.

Jakovels atzīmēja, ka tāpat starp vietējām dabas veltēm pircējiem Centrāltirgū pieejamas arī gailenes, kuras maksā 3,50 eiro litrā.

Jau ziņots, ka šogad pirmās gailenes Centrāltirgū šogad parādījās 27.jūnijā, un to cena bija astoņi eiro par vienu litru.

4 Komentāri

  1. Viss ir elementaari. NEPEERCIET SHIIS DAARGAAS ‘vieteejaas zemenes’, UN CENA KRITIIS!!! Peerciet polju, spaanju un lietuvieshu!!!

  2. Vai, cik gudri runā. Pamēģiniet izaudzēt zemenes, tad variet paši spriest par kādu cenu tās tirgot! Ir pilnīgi loģiski, ka cena nekrīt, jo šajā gadā raža ir uz pusi mazāka.
    Neviens nespiež tās pirkt, tā ir brīva cilvēka izvēle!

Pievienot komentāru