Laukos
Dārzeņi un augļi

Vīndari rīkos tradicionālo Latvijas augļu un ogu vīna skati 0


Pērn notikušajā Latvijas vīndaru produkcijas skatē.
Pērn notikušajā Latvijas vīndaru produkcijas skatē.
Publicitātes foto.

Lai popularizētu kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzinātu tirgū piedāvāto vīnu kvalitāti, kā arī izvērtētu vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai,
28.novembrī restorānā «Pullman Riga Old Town » (Jēkaba ielā 24, Rīga) jau ceturto gadu notiks vīndaru ražojumu degustācija “Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018”, informēja Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

Pasākumā būs iespēja tikties ar divpadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 90 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu!

“Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018” piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. “Latvijas augļu un ogu vīna skates 2018” dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli.

Šī gada “Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018” piedalīsies sekojošas vīna darītavas un vīndari:
“Smilškalni” (Alvils Elksnis); “Līgatnes Vīna Darītava” (Ainārs Vanags); “Durbes Veltes” (Evija Kopštāle); “Aizputes Vīna Darītava” (Mārtiņš Sants); “Lubānas vīnotava” (Oskars Žvagins); “Jokas” (Džons Brauns); “Zilver vīndarītava” (Jānis Zilvers); “Tērvetes vīni” (Sandris Laizāns); “Muižas Vīns” (Jānis Mikāns);” Mazburkas” (Gunta Niedra); “Tēviņu Mājas vīns” (Ivo Immermanis); “Naukšēni” (Jānis Baunis).

“Tas, ka šī skate notiks jau ceturto gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to nodēvēt jau par tradīciju. Tā ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus. Latvija ir bagāta ar savām dabas veltēm, tāpēc šo vīndaru darbs, kurā tiek izmantoti tikai Latvijas labumi, ir nenovērtējams un tikai atbalstāms,” atzina Ivanovs.

“Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2018” notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā ELFLA projekta “Latvijas vīna tūrisma attīstība” ietvaros.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
16 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
15 stundas