Laukos
Dārzeņi un augļi

Vīndariem bažas par vēlajām vīnogu šķirnēm0

Latvijas vīnogulāji kopumā šogad ir pārziemojuši samērā labi, bet to kavētās attīstības dēļ ir bažas, ka vēlās vīnogu šķirnes šogad nepaspēs nogatavoties, prognozēja Latvijas Augļkopju asociācijas priekšsēdētāja vietnieks un Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības pārstāvis Jānis Zilvers.

“Vīnogas pavasarī nav ļoti cietušas, bet attīstība ir ļoti iekavējusies. Vīnogu audzētāji vairāk uztraucas par to, vai paspēs ienākties vēlākās vīnogu šķirnes. Ir bažas, ka šī vasara tam varētu būt par īsu,” sacīja Zilvers, piebilstot, ka maijā vīnogas lielākoties vēl nebija paspējušas saplaukt, tāpēc salnas pavasarī aizvadītas veiksmīgi un nav kaitējušas vīnogām.

Viņš atzīmēja, ka šā gada vīnogu ražu varēs prognozēt vienīgi rudenī. “Svarīgi, kādi būs laikapstākļi un gaisa temperatūra līdz septembrim. Būtiski, kāds būs pats septembris, jo vīnogas jāvāc septembra otrajā pusē,” sacīja Zilvers. Tāpat pāragri prognozēt, vai vīnogu ražas novākšana aizkavēsies, jo arī tas ir atkarīgs no tā, cik silts būs rudenī un cik drīz uznāks rudens salnas.

Jau ziņots, ka šogad pavasarī laika apstākļi bija salīdzinoši vēsi. Maija pirmajā pusē Latvijā daudzviet bija salnas. Piemēram, 10. un 11.maijā tika pārspēts visas Latvijas aukstuma rekords. Taču turpmākajās diennaktīs gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstinājās.

Latvijas Augļkopju asociācija apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

LA.lv