Laukos
Tehnika

Vircavā rīkos lauku konferenci par Eiropas inovāciju partnerības darba grupu projektiem0

Foto – Dainis Bušmanis

Šā gada 31. oktobrī Vircavas kultūras namā notiks konference “Eiropas inovāciju partnerības darba grupu projekti Latvijā”, kurā plānots iepazīstināt ar šogad darbu uzsākušo Eiropas inovāciju partnerības (EIP) darba grupu idejām un jau paveikto, informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Kopumā pašlaik apstiprinātas un darbu uzsākušas septiņas EIP darba grupas.

“EIP darba grupu galvenā ideja ir iedrošināt lauksaimniekus, jaunos zemniekus piedāvāt zinātniekiem sadarbību inovatīvu risinājumu meklējumos – kā jaunu produktu izstrādē vai esošo uzlabošanā, tā dažādu saimniekošanai nepieciešamu tehnoloģisku risinājumu radīšanā,” sacīja Valsts Lauku tīkla (VLT) Sekretariāta vadītājs Edgars Linde.

Konferencē būs iespēja uzzināt, kā EIP darba grupām veicies, meklējot labākos risinājumus jaunas un ekonomiski pamatotas tehnoloģijas lopbarības ražošanai cūkkopībā, darbā pie ģenētiski nemodificētas sojas un jaunu lopbarības miežu šķirņu audzēšanas Latvijā, lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izstrādes ziemas kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanai, kā arī inovatīvas pārtikas izstrādes slimniekiem ar rīšanas problēmām.

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone konferencē informēs par Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma “Sadarbība” apakšpasākumu “Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības (turpmāk EIP) lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai” un apakšpasākuma “Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei” piedāvātajām iespējām.

EIP darba grupu veikumu izvērtēs arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Universitātes eksperti, kā arī nozares uzņēmēji.

Konferencei var pieteikties līdz 23.oktobrim, aizpildot reģistrācijas formu http://ejuz.lv/lgb. Konference notiks Vircavas kultūras namā, Jelgavas ielā 1, Vircavā.

Pasākumu organizē VLT Sekretariāts un LLKC.

LA.lv