Laukos
Dārzeņi un augļi

Viss par āboliem un bumbieriem – nākamnedēļ izstādē Dabas muzejā0


Foto LETA
Foto LETA
Foto LETA

Laikā, kad jaunā augļu raža jau nolikta ziemai, Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dārzkopības institūtu no 2.novembra līdz 5. novembrim aicina apmeklēt izstādi “Ābološanās un bumbierošanās rudenī”. Tajā varēs aplūkot vairāk nekā 200 dažādu ābolu un bumbieru šķirņu augļus, no kuriem lielākā daļa izaudzēti institūta dārzos Dobelē un Pūrē.

Četrās dienās Rīgā būs iespēja apskatīt visas iespējamās šo augļu krāsas, formas un lielumus, turklāt arī nogaršot visdažādāko garšu ābolus un bumbierus. Apskatei būs izlikti arī jaunumi – jauno Latvijas un kaimiņvalstu ābeļu un bumbieru šķirņu augļi. Tāpat varēs iepazīties ar sulai un vīnam piemērotākajām ābolu šķirnēm.

Izstādes laikā Latvijas labākie zinātnieki augļkopībā no Dobeles un Pūres sniegs izzinošas lekcijas par to, kā ikvienam pašam izaudzēt visgaršīgāko augli, saglabāt to līdz pat Lieldienām un pagatavot ziemai veselīgus našķus vai dzērienus.

Izstādes laikā būs iespēja iegādāties Dārzkopības institūta dārzos izaudzētos ābolus, bumbierus un eksperimentālajā pārstrādes cehā gatavotās sukādes, sulas, sīrupus, augļu tējas un citus produktus.

Izstādes atklāšana Latvijas Dabas muzeja 2.stāva izstāžu zālē ceturtdien, 2. novembrī plkst.11.

LA.lv