Laukos

Viss par dzērvenēm. Olainē nedēļu norisināsies Dzērveņu festivāls0

Foto: LETA

Olainē no 10.septembra līdz 16.septembrim norisināsies Dzērveņu festivāls, piedāvājot dažādas aktivitātes, kas saistītas ar dzērvenēm un to dabīgo atrašanās vietu – purvu -, informēja Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Tropkina.

No 10.septembra festivāla apmeklētājiem Olaines Kultūras namā būs iespēja piedalīties lekcijās un meistarklasēs. Dietoloģe Lolita Neimane dalīsies zināšanās par dabas velšu lietderību uzturā, savukārt Latvijas Dabas muzeja vecākais entomologs Jānis Dreimanis uz Olaini atvedīs kukaiņu ekspozīciju un stāstīs par dzīvību mežos un purvos, būs iespēja tuvumā apskatīt kukaiņus un saprast to lietderību dabā. Rotu izgatavošanas meistare Ligita Liberte Jegorova vadīs rotu veidošanas meistarklasi, kurā būs iespēja iemācīties strādāt ar dažādām auskaru furnitūrām, stiepli un pērlītēm, bet pašā meistarklases laikā tiks izveidoti auskari. Tāpat būs iespēja piedalīties grozu un groziņu pīšanas meistarklasē, kuru vadīs Kristīna Boļšedronova, un kulinārijas meistarklasē, kuru vadīs mājražotājs Amands Freibergs.

15.septembrī būs festivāla kulminācija. Rīta cēlienā varēs apmeklēt mājražotāju tirdziņu, bet radošajās darbnīcās veidot mozaīkas magnētiņus un dzērveņu festivāla magnētiņus, vizināties ar zirgiem un poniju, apmeklēt izklaides parku laukumā pie ūdenstorņa. Tāpat būs iespēja piedalīties dzērveņu lego veidošanā, apskatīties lego izstādi.

Informācijas teltī būs iespēja pieteikties uz “Ogu medībām”, kurās varēs minēt mīklas un veidot festivāla krāsaino logo, lai nobeigumā piedalītos svētku loterijā. Bērniem būs iespēja skatīt zinātniskā teātra un deju priekšnesumus, izmēģināt dzērveņu boulingu un golfu. Savukārt Jelgavas un Veselības ielas zaļajā laukumā taps foto Latvijas 100. dzimšanas dienā.

Vakara koncertprogrammu atklās šova “Dziedošās ģimenes” dalībnieki Baumaņu ģimene, bet vakara izskaņā paredzēta grupas “Carnival Youth” uzstāšanās.

16.septembra rītā būs iespēja doties ekskursijā uz Lielajā Ķemeru tīrelī izveidoto trīs kilometru garo dēļu laipu, kuru purva virspusē notur mitrā un mīkstā sūnu dūksts.

LA.lv