Laukos
Dārzeņi un augļi

Viss par šķirnēm un kopšanu. “Latvijas valsts meži” rīko “Dienu augļu dārzā”0

Foto Anita Pirktiņa

Latvijas valsts mežu vēstniecība rīt, 25.janvārī aicina smelties radošas un praktiskais idejas augļu dārza iekārtošanai un kopšanai pasākumā “Diena augļu dārzā”.

Pasākums notiks Rīgā, Vaiņodes ielā 1 un tā laikā varēs uzzināt aktuālāko par augļu koku audzēšanu, kopšanu un šķirņu izvēli.

No plkst. 9 līdz 15 varēs iegādāties dažādu šķirņu ābolus, kā arī plašu Dārzkopības institūtā ražoto augļu produktu klāstu – bumbieru, ķiršu, smiltsērkšķu, jāņogu sulas, dažādu ogu un augļu sīrupus un tējas organisma stiprināšanai, kā arī sukādes.

No plkst.14 līdz 18 notiks agronomu Edgara Rubauska un Ilzes Grāvītes lekcijas par dažādiem ar augļkopību saistītiem jautājumiem.

E.Rabauskis iepazīstinās ar tēmām, kas saistītas ar ābeļu un bumbieru stādīšanu un kopšanu, īpašu vērību pievēršot pareizai jaunu un vecu augļu koku vainagu veidošanai. Viņš stāstīs arī par šķirņu un potcelmu izvēli dažādiem dārziem un lietošanas mērķiem.

Savukārt I.Grāvīte interesentus iepazīstinās ar tādiem jautājumiem kauleņkoku audzēšanā, kā vietas izvēle un augsnes sagatavošana, potcelmu šķirņu izvēle, kā arī audzēšanas, vainagu veidošanas un kopšanas pamatprincipi.

“Latvijas valsts mežu” vēstniecība atrodas Rīgā, Vaiņodes ielā 1 un ir atvērta ik darba dienu no plkst.9 līdz 18, kā arī sestdienās no 9 līdz 15.

LA.lv