Laukos
Mežsaimniecība

VMD: Latvijas mežos mazinājusies ugunsbīstamība, taču joprojām jābūt uzmanīgiem0

Foto: LVM

Pateicoties stiprajām lietavām daudzviet Latvijā mazinājusies ugunsbīstamība mežos, informēja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

“Ugunsbīstamība ir samazinājusies. Vakar, 24.jūnijā pēc ilgiem laikiem bija pirmā diena, kad meža ugunsgrēki nav reģistrēti. Taču atslābt noteikti nevaram, lai gan nelielu atelpas brīdi esam dabūjuši,” teica Jaunķiķis.

Viņš piebilda, ka turpmākā situācija ar meža ugunsgrēkiem Latvijas mežos ir atkarīga no laika apstākļiem – ja ik pa laikam līs lietus, situācija normalizēsies. Galvenais, lai ilgstošu sausuma periodu, jo tad ugunsbīstamība Latvijas mežos atkal palielināsies.

Jaunķiķis arī piebilda, ka patlaban VMD rīcībā nav ziņu par jauniem lielāka apmēra ugunsgrēkiem.

Jau ziņots, ka pēdējā diennaktī visvairāk lijis Latgalē un Vidzemē, kur vietām piedzīvotas lielākās lietavas kopš pagājušā gada rudens. Izņēmums ir Rīga, kur nokrišņu daudzums bija mazāks par 15 milimetriem.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem nokrišņu daudzums Alūksnē diennaktī sasniedzis 35 milimetrus, iepriekšējo reizi tik stiprs lietus pilsētā bija 18.septembrī. Jāņos Rēzeknē bija 30 milimetru nokrišņu jeb aptuveni tikpat, cik iepriekšējos divos mēnešos kopā. Priekuļos 24.jūnijā un naktī uz 25.jūniju reģistrēti 36 milimetri nokrišņu, arī Saulkrastu apkaimē lietus daudzums pārsniedzis 30 milimetru jeb 30 litru kvadrātmetrā un tik stipri nebija lijis kopš rudens.

LA.lv