Bizness, Darbs un izglītība

VTUA sagatavojusi paškontroles anketu traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) dalības iniciatīvā “Konsultē vispirms” rezultātā ir sagatavojusi traktortehnikas vadītāju izglītības iestādes paškontroles anketu, ko var aizpildīt aģentūras tīmekļa vietnē.

VTUA norāda, ka paškontroles anketas mērķis ir palīdzēt traktortehnikas vadītāju izglītības iestādei pārliecināties par izglītības iestādes atbilstību 2010.gada 2.marta Ministru kabineta (MK) noteikumiem par prasībām komersantiem, izglītības iestādēm un speciālistiem, kuri nodrošina traktortehnikas vadītāju apmācību, traktortehnikas vadītāju apmācības programmām, kā arī apmācību kontroles kārtību.

VTUA aicina mācību iestādes rūpīgi izvērtēt attiecīgo MK noteikumu prasību ievērošanu, lai neveidotos situācija, ka ir jāaptur mācību atļauja, būtiski sarežģījot darbību apmācāmajām personām, kā arī izglītības iestādēm, kuras nodrošina traktortehnikas vadītāju apmācību, traktortehnikas vadītāju apmācības programmas un apmācību kontroles kārtību.

VTUA atgādina, ka arī turpmāk pārbaudīs mācību iestādes, tāpēc anketa ir veidota pēc tiem pašiem principiem, kādiem VTUA veic atbilstības pārbaudes attiecīgajās izglītības iestādēs.

Aģentūrā norāda, ka anketa ir anonīma, aizpildītie dati ir paredzēti izglītības iestādes pašu zināšanai, rezultāti ir izdrukājami, lai pārliecinātos par atbilstību katram kontroles jautājumam. Paškontroles anketas aizpildīšana prasīs līdz 10 minūtēm, bet pašu anketu var aizpildīt tik reižu, cik nepieciešams, atbilstoši izmaiņām mācību bāzēs un procesos.

Jau ziņots, ka “Konsultē vispirms” pieeja ir platforma uzraudzības valsts iestādēm ideju un labās prakses piemēru apmaiņai par administratīvā sloga mazināšanu un labas pārvaldības principu ieviešanu. Šā gada 15.jūnijā starp Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V) un četrām uzņēmēju interešu pārstāvošajām organizācijām, tostarp Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Tirgotāju asociāciju un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociāciju, kā arī vairāku valsts uzraugošo iestāžu vadītājiem parakstīts sadarbības memorands par apņemšanos uzņēmējus vispirms konsultēt par noteikumu neievērošanu, bet tikai pēc tam lemt par sodu.

Pievienot komentāru