Lauku sēta, Tūrisms

“Zaļo sertifikātu” saņems 22 lauku tūrisma uzņēmumi

Nākamnedēļ, 25.janvārī Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, klātesot “Lauku ceļotājs” prezidentei Asnātei Ziemelei, pasniegs vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” 22 lauku tūrisma saimniecībām.

Sertifikātu saņems:

1. “Amatas mellenes”, Amatas novads
Saimnieki audzē krūmu mellenes un ļauj interesentiem piedalīties ražas novākšanas procesā. Šī ir viena no saimniecībām, kur bērni var iepazīt īstus lauku mājdzīvniekus – trusīšus un kaziņas.

2. Dzīvesprieka akadēmija “Liela muiža”, Mucu muzejs, Kocēnu novads

Netālu no Vaidavas ezera izveidots mucu muzejs, kurā var iepazīt mucu tapšanas procesu no sākuma līdz gatavam galaproduktam. Saimnieki uzsākuši dalīto atkritumu šķirošanu, izmantojot saimniecībā ražotās muciņas kā atkritumu tvertnes. Muzeja telpās ir izveidota efektīva apkures sistēma.

3. SIA “Latvijas ķiploks”, Raunas novads

“Latvijas ķiploks” simbolizē veselīgus, drošus un kvalitatīvus produktus, kurus ražo no Latvijā audzētiem ķiplokiem. Uzņēmumā var ne tikai iegādāties produkciju, bet doties ekskursijā un iegūt noderīgus padomus.

4. Lauku sēta “Caunītes”, Ozolnieku novads
Saimnieki gaida ģimenes ar bērniem, kurus iepazīstina ar izglītojošām programmām un gadskārtu svinību tradīcijām. Saimnieki rūpējas par apkaimes mežu un pļavu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, organizē ekskursijas, kurās stāsta par apkaimes iemītniekiem.

5. Viesu māja “Laumu dabas parks”, Talsu novads

Saimnieki izveidojuši tematisku parku, kurā var iepazīties ar bišu dzīvi, liet vaska sveces, izstaigāt Augu, Bišu, Sporta, Putnu un citas takas, kurām pērn nomainīts atsiju segums. Izveidots plašs piedāvājums visām auditorijām, sākot no bērnudārza grupām līdz pat darba kolektīviem un senioriem.

6. Brīvdienu māja “Ziedkalni”, Dundagas novads
Atrodas Slīteres nacionālā parka teritorijā pie bijušā Vīdāles ezera. Saimniece pērn iegādājusies velosipēdus, ar kuriem klienti var izbraukt nacionālajā parkā izveidotos maršrutus. Dabas tūristiem piedāvā bebru vērošanu. Uzcelta āra lapene, papildināts informatīvo materiālu par dabas tūrismu klāsts.

7. Viesu māja “Klētnieki”, Rojas novads
“Klētnieki” atrodas senā lībiešu ciemā – Ģipkā. Viesu māja darbojas jau 18 gadus un šajā laikā vairakkārt ir ieguvusi ne tikai „Zaļo sertifikātu”, bet arī Rojas novada sakoptākās sētas titulu. Viesi var palikt gan koka četrvietīgos namiņos, gan arī senlaicīgā klētiņā. Piedāvā arī zivju žāvēšanu un braucienus ar laivu pa Rojas upi.

8. Brīvdienu māja “Zaķu jūras māja”, Ventspils novads

Arī “Zaķu jūras māja” atrodas senā lībiešu ciemā – Miķeļtornī, kur slejas Latvijas garākā bāka. Īpašnieki apsaimnieko piekrastes pļavas, veicinot dabas daudzveidību. Pērn izveidota labiekārtota taka uz jūru un atpūtas vieta, nomainīts takas klājums.

9. Kempings “Laikas”, Pāvilostas novads

“Laiku” koka namiņi ir celti simtgadīgā priežu mežā. Interesenti var doties ekskursijā ar pašu saimnieku veidotu botānisko bilžu ceļvedi. Pērn uzlabota atkritumu šķirošanas sistēma, atjaunota koka laipa uz jūru, kas palīdz saudzēt piekrastes kāpu biotopus.

10. Piena muiža “Berghof”, Skrundas nov
ads
Atrodas atjaunotajā Sieksātes muižas kompleksā. Muižas pievienotā vērtība ir “Piena muzejs”, savukārt dārzā audzē vietējos dārzeņus un garšvielas, kurus liek galdā muižas restorānā. Pērn palielināts ar ekomarķējumu sertificēto tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu apjoms.

11. Brīvdienu māja “Zariņi”, Pāvilostas novads

Atrodas Saraiķu ciemā, kilometra attālumā no Baltijas jūras. Saimniece rūpīgi seko līdzi, kā viesi šķiro atkritumus. Kompostam izmanto Latvijā un Vācijā ražotos biokompostētājus. Viesiem piedāvā zaļumus no sava dārza un dārzeņus no savas siltumnīcas.

12. Viesu māja “Ezera māja”, Liepāja

Māja iekārtota senatnīgā koka ēkā. Saimnieki organizē ekskursijas uz Papes dabas parku, kur iepazīstina ar savvaļas zirgiem – palieņu pļavu apsaimniekotājiem un Nidas purva taku. Pie mājas izveidots bērniem draudzīgs spēļu laukums.

13. Brīvdienu māja “Apartamenti Ores”, Tērvetes novads

Atrodas iepretim Tērvetes dabas parkam, 280 gadus vecā baznīcas kroga ēkā. Šeit gaida ģimenes ar bērniem, kuriem ir iespēja doties izziņas pārgājienos pa Tērvetes dabas parku. Pērn pilnībā pāriets uz LED spuldzēm, telpu remontēšanas procesā izmantots cilvēka veselībai draudzīgs kaļķis un lakas uz dabiskās eļļas bāzes.

14. Lauku māja “Ceļinieki”, Viesītes novads

Vēsturiskajā Sēlijas novadā vienīgā mītne, kurai ir piešķirts Zaļais sertifikāts. Saimnieki labiekārto apkaimes vidi, paplašina dīķi ar atpūtas vietu. Viesiem piedāvā svaigus dārzeņus un augļus no savas saimniecības.

15. Viesu māja “Odzienas krogusmāja”, Pļaviņu novads

Saimnieki ieguldījuši nenovērtējamu darbu Odzienas pils un tās kompleksa atjaunošanā. Pērn renovēts bijušais muižas parks un atjaunots pilsbrūzis, kur, izmantojot vietējo zemnieku ražojumus, tiek darināts alus un kvass.

16. Lauku māja “Donas”, Smiltenes novads

“Donu” Ilzi pazīst visā Latvijā kā izveicīgu saimnieci, kas cep garšīgu saldskābo maizi” un gatavo latviskos ēdienus. Saimniecībā pērn efektivizēta apgaismošanas sistēma, kā arī uzlabots atkritumu šķirošanas process.

17. Viesu māja “Brūveri”, Siguldas novads

Atrodas netālu no Krimuldas pils. Pērn visas koka ēkas ir nosiltinātas, kompleksāefektivizēta apgaismojuma sistēma, ieviesta stikla šķirošanas sistēma. Saimnieki ir iegādājušies sešus velosipēdus un palīdzējuši “Brūveros” noorganizēt Dabas aizsardzības pārvaldes reindžeru tikšanos.

18. “Brīvdienu māja “Dālderi”, Limbažu novads

Atrodas pie Bīriņu ezera. Saimniecībā saglabāta veca ozolu aleja, kas ved uz guļbaļķu namiņiem un pirti. Piedāvā ekskursijas pa tuvāko apkaimi. Saimnieki regulāri tīra peldvietu un tai pieguļošo ezera akvatoriju. Sadarbībā ar Bīriņu pili viesiem piedāvā divriteņus.

19. Viesu māja “Azarkrosti”, Rēzeknes novads

Atrodas Adomovas dabas parkā ar skatu uz ezeru no Latgales augstienes paugura. Saimnieki ir izveidojuši dārza nojumi, viesiem piedāvā videi draudzīgas aktivitātes – velo un laivu nomu. Interesentiem stāsta par dabas parka vērtībām. Viesu mājā atjaunota informācija, kas aicina taupīt dabas resursus.

20. Viesu māja “Zaļā sala”, Rēzeknes novads
Atrodas Rēzeknes upītes krastā, starp upīti un tās vecupi, pār kuru uzcelts tilts. Saimnieki gatavo Latgales ēdienus, izveidojuši dabas atpūtas parku. Pērn ir pabeigti jaunās ēkas būvniecības darbi un tā nodota ekspluatācijā.

21. Lauku māja “Upenīte”, Aglonas novads

Atrodas pie Ciriša ezera dabas parka. Šeit ne tikai uzņem viesus, bet izveidota arī bioloģiskā saimniecība, kurā ražotie produkti tiek celti galdā kā Latgales kulinārā mantojuma ēdieni. Pērn saimnieki nojaukuši veco kūti, veidojot pievilcīgu lauku sētas ainavu, efektivizējuši apgaismes un pilnveidojuši atkritumu šķirošanas sistēmu.

22. Viesu māja “Mežinieku mājas”, Aglona
Atrodas netālu no Aglonas. Arī šī ir bioloģiskā saimniecība. Ir izveidota dabas izziņas taka, bērnu laukums, kur var iepazīties ar lauku mājdzīvniekiem, kā arī ekovirtuve, kur var baudīt saimnieces gatavotos latgaļu ēdienus.

“Zaļais sertifikāts” ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu ekosertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme. “Zaļā sertifikāta” piešķiršanu lauku tūrisma uzņēmējiem izvērtē novērtējuma komisija, kuras sastāvā ir 14 dažādu nozaru profesionāļi.

2 Komentāri

 1. ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru