Laukos

Zem izsoles āmura nonāk viss saldējuma ražotāja “Druva food” īpašums0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Saldējuma ražotājam “Druva food” ir apstiprināts mantas pārdošanas plāns, par mantas pārdošanas termiņu nosakot 30.aprīli, liecina informācija “Firmas.lv”.

Atbilstoši “Druva food” mantas pārdošanas plānam iecerēts pārdot kustamo mantu – automašīnu “Mercedes Benz 2528” ar piespiedu pārdošanas vērtību 6000 eiro, nekustamo īpašumu, tostarp dzīvokli Dārza ielā 2-4, Saldū un veikalu Striķu ielā 7-1A, Saldū, kuru vērtību plānots precizēt, izdarot papildinājumus mantas pārdošanas plānā.

Tāpat plānots pārdot arī patentu valdē reģistrētas preču zīmes – “Druvas produkti”, kas attiecas uz uzņēmuma ražotajiem gaļas izstrādājumiem, termiski apstrādātiem augļiem un dārzeņiem un pelmeņiem, kā arī preču zīmi “Studentu pelmeņi”, kas attiecas uz pelmeņiem. Abu preču zīmju kopējā iespiedu pārdošanas vērtība ir 6000 eiro. Prognozējamo līdzekļu apmērs, kurus plānots iegūt pēc neieķīlāto parādnieka mantu pārdošanas, vēl tiks precizēts.

Tāpat plānots pārdot “Druva food” ieķīlāto kustamo mantu, tostarp uzņēmuma pamatlīdzekļus – kopā 112 vienības, kuras piespiedu pārdošanas vērtība ir 788 000 eiro un debitoru parādus, tajā skaitā ārvalstu debitoru parādus 1,107 miljonu eiro vērtībā.

Ieķīlātās mantas nodrošinātais kreditors ir “Danske bank”.

Tiks pārdots arī ieķīlātais nekustamais īpašums – Kuldīgas šosejā 4, Druvā, Saldus pagastā, Saldus novadā, kas sastāv no 15 nedzīvojamām ēkām un būvēm 161 000 eiro vērtībā. Zeme, uz kuras atrodas ēkas, neietilpst īpašuma sastāvā. Ēkas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes. Šo īpašumu nodrošinātais kreditors ir ”Danske bank” un Valsts ieņēmumu dienests. Tāpat starp ieķīlātājām mantām ietilpst arī Patentu valdē reģistrētā preču zīme “Druvas saldējums”, par kuru 2014. gada 24. aprīlī Preču zīmju reģistrā ir izdarīta komercķīlas atzīme un ķīlas ņēmējs ir Danske bank”. Preču zīmes vērtība, atbilstoši “Druva food” grāmatvedības uzskaites informācijai, noteikta 1670 eiro.

Uzņēmuma ieķīlāto kustamo mantu, preču zīmi “Druva food” un nekustamo īpašumu kā lietu kopību plānots pārdot publiskā izsolē par augstāko nosolīto cenu, pamatojoties uz Maksātnespējas likumu, lai saglabātu ražotni kā vienotu objektu un iespējami nodrošinātu tā turpmāku funkcionēšanu. Tādējādi iecerēts panākt, ka kreditoru ieguvums no uzņēmuma pārdošanas būs lielāks nekā gadījumā, ja “Druva food” manta tiktu pārdota atsevišķi. “Druva food” ieķīlātās kustamā un nekustamās mantas atsavināšanas rezultātā plānots iegūt ne mazākus naudas līdzekļus par sertificēta vērtētāja vērtējumos norādīto kustamās un nekustamās mantas vērtības kopsummu.

“Druva food” maksātnespējas procesa administratore Daina Zaķe sacīja, ka sludinājums par izsoli ievietos elektroniskajā izsoļu vietnē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” tikai 6.februārī, līdz ir pāragri vērtēt cilvēku aktivitāti, piesakoties izsolei. Viņa atgādināja, ka, piesakoties izsolei ir jāiemaksā arī drošības nauda, kas šajā gadījumā ir samērā liela summa. Līdz ar to izsoles dalībniekus varēs konstatēt tikai tad, kad tuvosies pieteikšanās izsolei termiņa beigas.

Zaķe atgādināja, ka kopš maksātnespējas uzsākšanas brīža ražošana “Druva food” telpās ir apturēta, un pašlaik tiek veikti mantas saglabāšanas pasākumi.

Viņa piebilda, ka izsoles procedūrai ir divas daļas. No sākumā par izsoles objektu ieinteresētie izsolei līdz noteiktam izsoļu vietnē redzamajam laikam piesakās. Tad noteiktā laikā sākas izsole. Līdz ar to pirmās secinājumus par to, kāds ir izsoles pretendentu skaits, varēs pateikt, kad pieteikumu pieņemšana būs noslēgusies un būs iemaksāta drošības nauda, kas pretendentam jāiemaksā, lai apstiprinātu dalību izsolē.

Jau ziņots, ka “Druva food” Saldus rajona tiesa pērn 31.oktobrī pasludinājusi maksātnespējas procesu, par uzņēmuma maksātnespējas administratori ieceļot Dainu Zaķi.

Saskaņā ar “Firmas.lv” sniegto informāciju, pieteikumu par AS “Druva food” maksātnespējas procesa pasludināšanu šā gada 10.oktobrī tiesā ir iesniedzis uzņēmums “Time to be”, kas ražotnē izremontēja saldētavu, un kuram “Druva food” par paveiktajiem darbiem nesamaksāja.

“Druva food” pārstāvis Aldis Ošenieks tiesas sēdē 31.oktobrī paskaidroja, ka nespēj segt visus kreditoru prasījumus, kā arī uzņēmumam ir nodokļu parāds valstij. Ja maksātnespējas pieteikumu nebūtu iesnieguši kreditori, to būtu izdarījis pats uzņēmums.

“Druvas food” reģistrēta 1994.gadā, pamatkapitāls ir 2,683 miljoni eiro. Uzņēmuma Īpašnieki ir Igaunijas uzņēmums “Aktsiaselts” un Aldis Ošenieks ar 50% kapitāldaļu katrs. 2015.gadā “Druva food” strādāja ar 2,225 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,1% un bija 139 588 eiro. 2016.gada finanšu rādītāji nav pieejami.
Vairāk par “Druva food” lasiet šeit

LA.lv
Inita Šteinberga
Laukos
“Puķes vēl nav medus”. Tukuma puses dravnieces šīs vasaras pieredze
17 stundas
LE
LETA
Laukos
“Latvijas maiznieks” pērn teju dubultojis peļņu
18 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
BTA: Lauktehnikas ugunsgrēku apdrošināšanas atlīdzībām jau rezervēti 200 000 eiro
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas