Augu aizsardzība, Dārzeņi un augļi

Zemgales komercdārzā konstatēta bakteriālā iedega; likvidētas 88 bumbieres

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) ir konstatējis bīstamo augļkoku slimību – bakteriālo iedegu – vienā paraugā, kas noņemts no bumbieres komercdārzā Zemgalē, informē VAAD pārstāvji.

Saimniecībai piemēroti fitosanitārie pasākumi, kuru rezultātā likvidētas 88 bumbieres.

Šogad kopumā VAAD inspektori veikuši 1000 bakteriālās iedegas pārbaudes, un noņēmuši 397 paraugus šīs kaites noteikšanai. Tāpat VAAD inspektori veic pārbaudes arī stādu tirdzniecības vietās, lai pārliecinātos, ka bakteriālās iedegas saimniekaugi, piemēram, ābeles, bumbieres, cidonijas, pīlādži, vilkābeles un citi tiek tirgoti ar atbilstošu augu pasi.

Kā ziņots, bakteriālā iedega (“Erwinia amylovora”) ir bīstama augļkoku slimība, kas var izpostīt līdz pat 80% no augļu dārza stādījuma. Inficēties var ābeles, bumbieres, vilkābeles, pīlādži, klintenes, cidonijas, krūmcidonijas, korintes, kas pārsvarā ir Latvijas augļkopībai nozīmīgas augu sugas.

Bakteriālā iedega Latvijā pirmo reizi tika konstatēta 2007.gada jūlijā un tika veiksmīgi ierobežota ar stingriem fitosanitārajiem pasākumiem. Lai nepieļautu slimības izplatīšanos stādaudzētavās un dārzos ārpus inficētajām teritorijām, ir svarīgi laikus konstatēt perēkļus un iznīcināt inficētos un iespējami inficētos saimniekaugus.

Pievienot komentāru