Laukos
Bizness

Zemkopības ministrija arī šogad turpinās sadarbību ar zinātnes institūcijām0


Līguma parkastīšana – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no labās), LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.
Līguma parkastīšana – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no labās), LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.
Foto: ZM

Zemkopības ministrijā (ZM) šodien notika līguma parakstīšana par sadarbību zinātnē starp ZM, Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA), ko parakstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.

Līgums par sadarbību ietver trīspusēju vienošanos par informācijas apmaiņu un sadarbību, jo īpaši zinātnes iestāžu ciešākai sasaistei ar industriju, kopīgu konferenču, izstāžu, konkursu un citu pasākumu rīkošanu, kā arī atbalstu jauno zinātnieku sagatavošanai, sniedzot iespēju doktorantiem ziņot par savu pētījumu rezultātiem LLMZA izmēģinājumu skatēs un LZA sēdēs.

Līgums arī paredz dažādus kopīgus pasākumus Latvijas zinātnes sasniegumu popularizēšanai – jauno zinātnieku konkursu rīkošanu, sadarbību lauka izmēģinājumu, eksperimentu un zinātnisko laboratoriju apskatēs, atbalstu ražas svētku “Vecauce-2018” norisei un līdzdarbību konkursa “Sējējs” zinātnes nominācijas vērtēšanā.

Tāpat līgums paredz veicināt zinātnieku pārstāvniecību Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabaszinātņu akadēmiju apvienības pasākumos, piedalīšanos Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnieku asociācijas un Eiropas Lauksaimniecības pētījumu iniciatīvas (EURAGRI) pasākumos u.c.

LA.lv