Laukos
Politika

Zemkopības ministrijā turpina spriest par Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveidi 0

Ilustratīvs attēlls. Foto – LETA

Šodien Zemkopības ministrijas (ZM) eksperti tiksies ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pārstāvjiem, kā arī pārstāvjiem no Tartu Universitātes un Zviedrijas labturības centra, lai turpinātu spriest par Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveidi, aģentūra LETA uzzināja ZM.

Tikšanās norisināsies ZM telpās, Republikas laukumā 2, Rīgā un tās sākums plānots plkst. 12.

Tikšanās laikā plānots pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar tīkla darba organizāciju un koordināciju.

Jau ziņots, ka ZM jau 1.decembrī notika tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes un “BIOR” pārstāvjiem, lai pārrunātu nākotnes plānus un rīcību saistībā ar Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveidi un Ziemeļu sadarbības tīkla (NordCAW) saziņai par dzīvnieku labturību darbības organizēšanu.

ZM pēc tikšanās norādīja, ka Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveide ir jauna aktivitāte. Tāpēc, lai projektu attīstītu, iesaistītajām pusēm vēl ir jāpārskata un jāvērtē pieejamā kapacitāte no cilvēkresursu un no pieejamā budžeta viedokļa.

Vienlaikus ZM norādīja, ka klātesošie tikšanās laikā apliecināja, ka iesaistīšanās šajā projektā veicinātu dzīvnieku labturības pētījumu attīstību Latvijā, kā arī dotu iespējas piedalīties starptautiskos uz dzīvnieku labturību vērstos izpētes projektos un sniegtu atbalstu nozarei ar dzīvnieku labturību saistītos jautājumos.

Ziemeļvalstu tīkla dzīvnieku labturības tīkla mērķis ir atvieglot saziņu par dzīvnieku labturību starp zinātni, iestādēm, galvenajiem ražotājiem un plašāku sabiedrību Ziemeļvalstīs.

NordCAW tīklu sāka Dzīvnieku labturības centri Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Kopš tā laika tā ir paplašinājusies, iekļaujot arī citas Ziemeļvalstis, piemēram, Islandi, Farēru salas un Baltijas valstis – Igauniju, Latviju un Lietuvu. NordCAW misija ir Ziemeļvalstu un Eiropas puslodes ziemeļvalstu dzīvnieku labturības paziņošana.

LA.lv