Latvijā, Politika

“Cik gudrs ienācu, tik gudrs izgāju”. Elektrības tirgotājs “Baložu” saimniekam nespēj paskaidrot 600% OIK kāpumu

Februārī no “Latvenergo” saņēmis jauno elektrības rēķinu, Apes novada zemnieku saimniecības “Baloži” īpašnieks Heldurs Zāgs izbrīnā iepletis acis. Pērn mēnesī maksāto 11,54 eiro vietā šogad jau jāmaksā 17,22 eiro mēnesī. Salīdzinājumā ar pagājušajā gadā izlīdzināto mēneša maksājumu šogad rēķins cēlies par aptuveni 70 procentiem.

Zags-664x507
Heldurs Zāgs

“Tā kā janvārī elektrību nenotērēju vairāk kā pagājušā gada mēnešos, sāku pētīt, kāpēc rēķins palielinājies,” stāsta zemnieks. “Kā atklāju, vislielāko sadārdzinājumu rada tā dēvētā obligātā iepirkuma komponente, saīsināti OIK. Pērn par to man aprēķināja 75 centus, bet šogad jau 4,45 eiro!”

Kāpēc šis OIK sadārdzinājies teju par 600 procentiem, ja elektrības patēriņš ik mēnesi bijis aptuveni vienāds, to šajās dienās, iebraukdams Rīgā, Heldurs Zāgs jautājis “Elektrum” klientu apkalpošanas centrā Brīvības gatvē 244. “Velti gan biju mērojis tālo ceļu no Apes līdz Rīgai,” saka viņš, “cik gudrs tai stiklotajā “Elektrum” namā ienācu, tik gudrs no tās izgāju. Neviens tā arī nespēja paskaidrot, no kurienes ņemts šāds sadārdzinājums.”

“Baložu” saimnieks rāda man rēķinu, kurā redzams, ka bez pieminētajiem 4,45 eiro par OIK, par trīsfāžu strāvas pieslēgumu jāmaksā 6,23 eiro mēnesī. Bet par patērēto elektrību jāmaksā vien 1,35 eiro.

“Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens apgalvo, ka elektrības rēķinos sadārdzinājumu neredzot. Bet man atsūtītajā rēķinā es to redzu!” dusmīgs turpina Heldurs Zāgs. “Par saimniecībā patērēto elektrību iznākumā maksāju vien nepilnu desmito daļu no piesūtītā rēķina kopsummas. Pārējais ir par 2016. gadā ieviesto “Sadales tīkla” pieslēgumu. Un kopš šā gada janvāra par šo OIK. Kad ieviesa maksu par pieslēguma ampēriem, toreizējie “Sadales tīkla” amatvīri skaidroja, ka ar to būšot panākts lielāks līdzsvars starp tiem patērētājiem, kuri elektrību tērē, un tiem, kuri to netērē, kaut arī elektrības tīkliem ir pieslēgušies. Man šķiet, ka piesolītā līdzsvara vietā ir panākts pretējais. Mēs, laucinieki, kuri rocības dēļ esam spiesti taupīt visu, arī elektrību, turpmāk katru mēnesi no savām kabatām maksāsim vairāk nekā 10 eiro mēnesī.”

Jautāts, vai “Baložos” elektrības rēķinus nevar samazināt, samazinot trīsfāžu pieslēguma jaudu, kā to iedzīvotājus aicina ekonomikas ministrs, Heldurs Zāgs atbild, ka tas nav iespējams.

“Katru dienu savā ap 80 hektāru lielajā saimniecībā izmantoju dažādas ar elektrību darbināmas iekārtas un ierīces. Ja samazināšu ampēru skaitu, tās ātrāk nolietosies un būs jāremontē vai jāpērk jaunas. Tad izdevumi būs vēl lielāki,” skaidro viņš.

“Līdz šim šis OIK tika iekasēts par patērētajām kilovatstundām, kas, vienkāršāk sakot, ir elektroenerģijas daudzums. Pēc tam tika atmaksāts dubultā tā saucamajiem zaļās elektroenerģijas ražotājiem par viņu saražotajām kilovatstundām, tātad par elektroenerģijas daudzumu. Kopš šā gada janvāra elektrības rēķiniem papildus nāk klāt “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kam nav nekāda sakara ar elektroenerģijas daudzumu, bet gan ar maksimāli pieļaujamo caurplūdi.
Kāds ir loģiskais skaidrojums šādai aprēķinu metodei? Par OIK aprēķinu ir tā: ja es veikalā pērku desu par 3,50 eiro kilogramā, tad man būtu vēl jāpiemaksā par sveramo svaru maksimālo svēršanas robežu,” spriež Heldurs Zāgs.

Pēc “Sadales tīkla” datiem, valstī pavisam ir 1 200 000 patērētāju. Ja 83%, kā to apgalvo ekonomikas ministrs, rēķini nepieaugs, tad iznāk, ka 17% patērētāju tie jau ir pieauguši. Tātad cieš 204 000 mājsaimniecību, ieskaitot Apes novada “Baložus”.

85 Komentāri

 1. Lūdzu šo tēmu turēsim karstu!!! Man arī šausmās acis platas par janvāra rēķinu. Dzīvoju viena savā lauku sētā un maksimāli cenšos taupīt elektroenerģijas patēriņu! Un NESAPROTU, KĀDĒĻ UZ MANA RĒĶINA DZĪVO BIEZIE KUNGI (gailītis, kalvītis, šķēlītis u.c.)??? EKONOMIKAS MINISTRIJAI KAUNS UN NEGODS PAR ŠO KRĀPŠANU!
  EM INFORMĀCIJA IR, KA RĒĶINA PIEAUGUMS BŪS 390 000 MĀJSAIMNIECĪBU! TIE ARĪ IR LV IEDZĪVOTĀJI!!!

  1. nu par siem minetajiem viriem ir skaidrs ka izmantojot savu dienesta stavokli tie radija vistinu kas dej zelta olinu!un neviens nedoma so rupalu apturet!korupcija!zemnieki ir tie kas sanem no valsts un ES lielu atbalstu,ko nesanemam mes,ta ka tie nevar daudz zeloties!

  2. Iesaku palasīt info pa elektrības cenām Eiropā (Informācija gan par 2015.gadu. ): https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/documents/annex1_ecofys2016.pdf

   Tas ko var redzēt no 2015. gada, kur elektrības cena vēl 2008.gadā no kopējā rēķina sastādija 45%, bet jau 2015. gadā 32%, valdība ir vienkārši paņēmusi un uzlikusi elektrībai 13% nodokli definējot to visādos citos nossaukumos, un šobrīd 2018. gadā cenšas šo nodokli palielināt ar jaunu definīciju. Paldies tirgus regulatoram, Ekonomikas ministram un ministrijai un visai spekulantu varzai.
   Es saprotu, ka izbraukušie 200-250tk. cilvēku ir milzīgs zaudējums nodokļu ienākumos, bet vai šādi to vajadzētu kompensēt?!

 2. Dīvaini, ka tādai “ap 80 hektāru lielai samniecībai” elektrības rēķins ir tikai 17.22 euro!!! Ja normāla piecu cilvēku mājsaimniecība tērē vairāk kā 100 kw, kā tad “zemnieks” var iztērēt tik maz? To gribētu dzirdēt no paša Heldura Zāga

  1. Neesmu Zāgs, taču arī manā kabatā iegrābusies Ašerādena blēdīgi melīgā reforma.Tā vietā, lai palīdzētu saprast OIK kāpumu, tu gribi, lai zemnieks tavā priekšā taisnojas par mazo patēriņu? Ja nav sajēgas, labāk neraksti!

   1. Tie, kuri ražo un dod darba vietas nežēlojas. Painteresējos, zemniekiem, kam ražošana notiek cauru gadu, nekāda lielā rēķina pieauguma nav. Ir tiem, kas ir dīvānā sēdētāji!

   1. Izbrīns?!! Zemnieks par dārgu naudu iegādājies traktoru, arklu, kultivatoru, pļaujmašīnu u.c agregātus, benzīnu, dīzeļdegvielu par savu naudu.Cik laika viņš pavada mājās un tērē elektr.? Neesmu zemniece, bet zinu, ka, ir daži darbi, kur neiztikt bez 3-fāžu piesl. , bet tās ir nedaudz dienas gadā.

  2. Domā,ka viņš zemi ar elektrību apstrādā?
   Cilvēks,ar 250ha saimniecību,sezonā ceļas ar sauli un mājās pārrodas ar saulrietu un elektrību pa lielam nepatērē!
   Ja cilvēks dzīvo viens,tad var ieekonomēt elektrību!

  3. red ja dzīvosi laukos kur apkure ir ar malku, plīts ir arī malkas kur gatavo ēdienu , tolete ir sausā ārpus mājas , un ūdeni ar nesilda ar elektŗību bet arī ar malkas krāsniņu un papildus ir pirtiņa. tad elektrības rēķins arī ir mazs.
   Jūs pilsētnieki un banku uzturētāji kas vēlaties dzīvot eiroremonta telpās ar visām tām izrietošajām ir arī lieli rē’ķini par ērtībām un vair nespējat iedomāties ka var arī cilvēcīgi savādāk dzīvot ar.
   80 ha saimniecība tajā pusē ir ar vismaz puse ar mežu, no aramzemes dabiskais zālājs kur neatmaksājas intensīvā lauksaimniecība, un tikai kādi 10 – 20 % ir praktiski ekonomiski apstrādājami ko kungs droš vien apstrādā.
   Un lielākais patērētājs elektrībai ir malkas zāģis lai sagatavotu malku un metināmais aparāts lai sezonas laikā varētu remontēt padomju laika tehniku…….kas arī ir iegādāts padomju laikos…un ir strādājoš šobrīd ( bet ar lielas jaudas vajadzīgo pieslēgumu )
   Mēs jaunās paaudzes cilvēki esam pieraduši ka mainam tehniku ir pa trim gadiem vidēji ( citi jau ik pa gadam nomainam ..tādējādi uzturam ražotājus un bankas) un arī jau ražotājs paredzējis tik garantijas laiku lai darbojas nevis kā kādreiz ….iltermiņam.
   Tā realitāte ir dažāda….

 3. Latvieti , atver acis ! :O

  mūsu valsts ir ir pataisita par kāju pameslu krievu noziedzigajai naudai !
  mēs atkal esam pataisīti npar vergiem, gluži kā kolhozu laikos !
  bet mūsu valstviri mūs neaizstāv, bet tikai bailīgi šļupst !
  tā nedrīkst būt !!!

 4. Ļoti žēl, ka žurnālisti ļauj A.Ašerādenam intervijās “malt” vienu un to pašu. Par jaudu samazināšanu – atteicāmies no 3fāzēm, bet vienalga rēķina cena arī šogad tikpat kā dubultojās.
  Vai 204000 elektrības patērētāju rēķinu sadārdzināšanos Ekonomikas ministrija uzskata, ka to var ignorēt?
  Kā to vērtēt ar Eiropas komisijas atzinumu pirms brīvā tirgus atvēršanas, ka Latvijas iedzīvotāji jau no deviņdesmitajiem pārmaksājuši par elektrību?

  Rezultāts – jau tā pārmaksātā elektrība pirms tirgus atvēršanas (ar abonentmaksas ieviešanu un OIK uzrēķiniem) – kāpināta progresivitātē.
  Lūdzu runāt skaitļu valodā, kāds ir procentuālais cenu sadārdzinājums pēdējos divos gados mājsaimniecībām (jo sevišķi tām 204000 mājsaimniecībām).

  Kā tas atbilst taisnīguma jēdzienam?

  1. Man nekas nav sadārdzinājies un lauku radiem zemniekiem arī nekas nav sadārdzinājies!
   Visticamāk, ka sadārdzinās tiem, kas neko nedara un elektrību nepatērē, tur tukšas mājas un saimniecības nīkuļo!
   Par elektrības patēriņu saimniecībā 50 euro vispār ir kronis, kur tāds patēriņš, ja citiem saimniekiem tas ir tūkstošos un viņi nesūdzas. Tas vienkārši nav nopietni sūdzēties par elektrības rēķinu 50 euro saimniecībai, tad pārdodiet to saimniecību, nebūs jāmaksā un tiksiet pie naudas.

   1. Acīmredzot Jūs ietilpstat tajos 83%. Palasiet Delfi/Aculiecinieks patērētāju iesūtītos rēķinus. Ja Jums nav problēmu tas nenozīmē, ka visiem tā ir.
    Par elektrības ievilkšanu dārgi samaksājām, kabeļi zemē, nekādas vētras nekaitē.
    Tagad tam mūsu pieslēgumam (no 3fāzēm atteicāmies) cena divos gados hiperkāpināta.
    Taisnīgi?

   2. Vēl viens gudrinieks, kuram Latvijā par daudz latviešu, ja esi biezais,tad maksā kaut vai 1000 eiro mēnesī, bet nepazemo tos, kam mazas algas, un jāmaksā, ne tikai par elektrību vien, bērni jāskolo un paēst arī vajag,bet te viens gudrais iesaka visiem mājas pārdot, prātiņ nāc mājās.

 5. Ta nu ar muljkjiitim tur probleema. oiks ir taapeec ka tuudalinji pashi miileeja un miil pie siles iebalsot shkjeeles un lemburgus. Varu sadereet ka tas stulbais balodeens balsoja par lemburgu, taapeec ka shamaa partija esot “zemnieku” . Nu tad lai nekviec par rezultaatu, kaa pats nobalsoja, to arii dabuuja.

  Nu un pie piesleeguma arii shis pats vainiigs. Ja jau shis taads taupiigais ka nodedzina tikai vienu eiro elektriibas, tad shim nav vajadziigs afigennais triisfaazu piesleegums. Shis driikst rakstiit iesniegumu savam elektrumam, ka shis grib piesleeguma jaudas samazinaajumu, jo ir ljoti taupiigs un pateeree ljoti maz, a piesleegumu sagraabies veel no peseres laikiem un nav jeedzis samazinaat.

   1. Un par 14 kilovatiem kas izmaksā 0,76 eiro centus, tantiņai 6 eiro vietā, ko maksāja decembrī, janvārī jau jāmaksā 11.80 eiro.Ko darīt,pārdot māju un braukt uz ārzemēm,kam tad tur tantiņas vajadzīgas

   2. Tu gan esi muļķis!!!Tavuprāt,ja uz pāris minūtēm vajadzīgs metināmais aparāts,sūti evakuatoru,uzdzen tehniku un ved uz servisu to metināt?Tavuprāt,ja iegādāts metināmais aparāts,un vajadzības gadījumā to nevari pielietot,jo nav vairs vajadzīgais pieslēgums,ir loģiski?Kad par lielu naudu taisīja pieslēgumu,neviens neteica,ka kautkāda laupītāju banda liks maksāt par neko!Arī man par janvāri laukos par 0 kWh patēriņu jāmaksā10,95 eur!!!Man elektrība vajadzīga tad,kad nepieciešams un ne jau lai iedegtu lampiņu pie naktsskapīša,bet gan dažādu instrumentu darbināšanai vajadzīgajā brīdī.Tā,ka ja nesaproti lietas būtību,nekverkšķi un neklabini lieki klaviatūru!

    1. ha-ha, tu nu gan esi debiils. Ja jau tas vecis taads baigais metinaataajs, tad lai arii maksaa. Ko shis kviec kaa defektiivaaks? Bez tam tu, stulbeni, nepamaniiji galveno – sham tas reaali pateereetais elektriibas daudzums ir 1.35 eiro apmeeraa. Tas ir nereaali mazs kWh skaits, atbilstoshs apmeeram vientuljai pensionaarei ar vienu lampinju un televizoru. Taapeec par shaa kviekshanu un suudzeeshanos ir vienkaarshi njjirdziens.

  1. Vai man kads var paskaidrot par ko man jamaksa Oik ja generatori kad uzstaditi klaja lauka un razo viltus energiju um par to netiek soditi. Patveda to pasu generatoru uz blakus novadi un vale talak. Nsidina griezas. Kapec par to neko talak nerunaja
   . Viss apklusa.Kadas talakas darbibas?Vai ir ierosinatas kriminallietas? ZAGLU UZVARDUS STUDIJA.UN ARI OTKATA SANEMEJU UZVARDUS

 6. ZS (juridiskās personas) el rēķins (šobrīd bez būtiska patēriņa, tālāk visos rēķinos uzrādīts +/- vienāds patēriņš) 2016 – 5.82 Eur; 2017 – 17.44 Eur; 2018 – 31.63 Eur. KĀ NAV KĀPUMA. pieslēgums 3F 16A (nu kur nu vēl laukos mazāku). Saliekot exselī – lai sāktu just labumu man jātērē vismaz 1000 kWh mēnesī ???(Rēķins būtu 171,17 E pret veco 171,83 E) Ašerāden – izskaidrojiet vai nav lētāk iegādāties ģenerātoru??? Žēl ka nedzīvoju pie Rīgas. Jo kur ir visas aizstāvošās iestādes (patērētāju), laikam jau NEVĒLĀS savus dibenus no pie…ā krēsla atraut. Kā var prasīt maksāt par AVIO biļeti (ar visām lidostu maksām), ja es braucu ar tramvaju. 🙁

  1. Nafiga Asheraadenam tev jaaskaidro par gjeneratoru? Ja tev shkjiet ka tev leetaak ir tavs privaatais gjenerators, peerc gjeneratoru. Neviens Asheraadens tev celjaa nestaav, tas tik tu pats esi paradis vaimanaat un pirst diivaanaa.

  2. Atvainojiet, bet ko jūs tur laukos darāt, ja jums tur tik mazs elektrības patēriņš? Divistabu dzīvoklī ir jāmaksā vairāk! Sviests! Ej strādāt un nebūs jāvaimanā par elektrības rēķinu, kas atbilst privātpersonas patēriņa apjomam.

   1. Vai tad es teicu, ka elektrību netērēju. šeit bija minēts viens pieslēgums, kur diemžēl dēļ mūsu birokrātijas papīru čupām elektrība tiek tērēta tikai apsardzes vajadzībām. Tā kā citur ir privātais pieslēgums cenu lēciens nav tik iespaidīgs, bet tā pat procentuāli ir liels. ZS jau nestrādā tikai telpās, mēs lielākoties to darām uz lauka, kur pagaidām OIK nepiemēro (pagaidām).

   2. guga. Ja dzīvo dzīvoklī baigais varonis esi? Nopērc māju laukos, redzēsi. Besī šitie pilsētas gudrinieki. Laukos darbu vel pamēģini atrast. Tikpat grūti kā atrast darbu ir arī atrast darbiniekus. Bet nu kam tas. Mums jau tikai riga.

   3. guga domā,ka cilvēki laukos sēž mājās un neko nedara? No rīta ceļas,brauc uz darbu,vakarā brauc mājās! Man ir tas pats! Pa dienu neviens nav mājās,tikai vakarā,pēc darba(neskaitot brīvdienas) Nezinu,varbūt tu esi milijonārs,bet personīgi es neesmu ar mieru,ka man jāpārmaksā,par to,ko reāli nemaz neizmantoju! Ja salasa kopā visus mēneša maksājumus(tv,internets,telefons un līzings),neskaitot pārtiku,degvielu u.t.t, arī tie 20-25 eiro mēnesi tomēr ir nauda,kuru es atdodu par diršanu! Ir laukos cilvēki,kas strādā par minimālo,kas mēnesī savelk galus kopā,tīri uz izdzīvošanas sliekšņa,mēģina ekonomēt u.t.t,bet redz tur augšām poh,izdomā kkādus jaunus maksājumus un lai tik maksā!

 7. Padomju laikos H.Zāgs kādu laiku bija Ogres rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs. Tad radās teiciens:” Heldurs Zāgs – zags vai nezags?”
  Nekā personīga.

 8. Kā to vērtēt ar Eiropas komisijas atzinumu pirms brīvā tirgus atvēršanas, ka Latvijas iedzīvotāji jau no deviņdesmitajiem pārmaksājuši par elektrību? Ko vēl var slaukt ja ne tautu?
  Domāju ka atradīsies daudz gudru pilsoņu un kopā iesūdzēs Latvijas valsti vai Latvenergo Eiropas tiesā.
  Demokrātija nav visatļautība. Valsts uzņēmumi tāpēc ir valsts uzņēmumi lai kalpotu valsts un iedzīvotāju intresēm nevis OIK ražotājiem ka šinī gadījumā. Demokrātiskas valsts intresēs ir radīt pēc iespējas vairāk apmierinātu pilsoņu. Domāju ka tas ir viens no demokrātijas pamatu pamatiem.

  1. Un zini stulbais “domaataaj”, neatradiisies vis daudzie suudzeetaaji. Suunu ciema shitas ir jau sen. Pirms 120 gadiem tuudalinsh viistiija kulacinjus un breeca ka ies suudzeet uz maskavu caram, pirms 60 – ka ies suudzeet uz maskavu partijas centraalkomitejai, tagad tuudalinsh breec ka shis ieshot suudzeet uz briseli un “eiropas tiesu”.

   Njem veera “gudrais pilsoni” – nav taadas iestaades “Eiropas tiesa”, kuraa taadas idiotismu suudziibas izskatiitu. Un otrs, Latvenergo tu nekur iesuudzeet nevari, jo Latvenergo nav vispaar nekaada sakara ar tuudalu vaimanaashanaam par oik un veel nez ko. Tu debiilais esi iebremzeejies par gadinjiem 30 veel padomju laikos, kad viss kas saistiits ar elektriibu skaitiijaas Latvenergo. Tagad taa nav, padomju degjeneraat.

  2. AAtcelt oik kvotas lai ražo kas grib un pārdod par tirgus cenu . Tas novērstu korupcijas iespējas un iedzīvotājiem nebūtu jāpārmaksā par nežēlīgi dārgu elektrību dažiem īpašiem uzņēmējiem.

 9. Manā lauku sētā rēķins pieauga par 42 eur, no 103.00 uz 145.00. pateicoties OIK, jo man redziet ir 3 fāzu pieslēgums. Lai ministrs parāda, kā sezonāli atslēgt 3 fāzu elektrisko plīti, varbūt sezonāli gimeni arī var nebarot. Jaudas samazināšanas vārdā pāriet uz vienu fāzi un ar lielu patērētāju sēdināt visu līniju, kaimiņi būs sajūsmā, jo brīžiem nepietiek strāvas lai darbinātu sadzīves elektrotehniku

 10. Es gribētu piebilst, ka man gan nav zemnieku saimniecība, bet ir zemes gabals, kur nekad nelietoju elektrību un neesmu lietojusi vispār mazpilsētā. Nekādas 3 fāzes nav, tomēr par 0 patēriņu saņēmu rēķinu 7.01 eiro.

 11. -Latvenergo vispār neļauj lauku saimniecībām attīstīties, jo vislaik ir elektrības pārāvumi, atslēgumi, kas ierobežo iespējas lietot saldētavas ogu un dārzeņu saglabāšanai.

  1. Pakaries, neskaidriite. Latvenergo ne ar kaadiem taviem paarraavumiem un paatraukumiem nav nekaada sakara. Par to atbild Sadales tiikli, idiote.

   tuudalinjiem ljoti patiik zheelaboties, tikai tuudalinsh ir tik stulbs, ka vispaar pat pats neapjeedz, par ko un uz ko shis iisteniibaa zheelabojas.

   1. Izskatās ka tu esi riktīgs tūdaliņš.
    Sadales tīkli ietilpst AS Latvenergo. Nu ja bet ko tad tev tūdaliņam – droši vien dzer “Aldari” un uzkod “Laimu” un slavē latviešu preci kaut tur no Latvijas ir tikai pagātne – sen “investori” pārpirkuši.

    1. Vo, piemeers, pilniigi defektiivais tuudalinsh ?!? izpildiijaas.

     AS Sadales tiikli AS Latvenergo neietilpst. Taas ir atsevishkjas akciju sabiedriibas jau > 10 gadus. Tikai debiilajam tuudalinjam ?!? jau tas liidz vinja stulbajai galvinjai neaiziet. Shis kaa no brezhnjeva laikiem pieradis dzhinksteet : Latvenergo, Latvenergo, taa vairs neko citu saprast nav speejiigs.

 12. Tā nu gan ir varena zemnieku saimniecība, kur mēnesī par elektroenerģiju maksā tikai 11,54 eiro. 😀 Mana vecmamma, pensionāre, patērē vairāk elektrības.

 13. Ar katru gadu aug nodokļi.Tas ,ko mēs redzam tagad ir elektrības slēptais nodoklis.Latvenergo,kas pieder valstij,jeb mums visiem,tīrā gada peļņa ir vairāk kā 150 miljonu eiro,kura nonāk valsts kasē. Pie varas esošie noziedznieki iznīcina valsti,ražošanu,liek pamest valsti,jo pavisam drīz šeit normāli dzīvot nebūs iespējams.

 14. Cik naivi – būs vel OIK 2 un tad visi ar ”sajūsmu” balsos par Vienotību – jo ministrs Ašenradens dažiem ”zaļajiem” būs izkārtojis patiesu zaļu dzīvi kaut kur siltajās zemēs…

 15. Laikam jau neesam tik bagāti, lai TAUPĪTU enerģiju. Ko darīt? – dzīvoju laukos, kur visu laiku taupīju elektrību, bet jauda nepieciešama, lai govis izslauktu ar apartu. Ko darīt laucuniekam?!?! – – braukt prom!!!

 16. Zinu, ka laukos ar naudiņu grūti. Taču izskatās, ka cita varianta nav kā tikai pašiem iegādāties stacionāros dīzeļģeneratorus pašu patēriņam ar akumulatoru sistēmu apgaismošanai laikā kad ģenerators nedarbojas. Protams, visiem tas nav iespējams, taču pamazām un neatlaidīgi var sākt atteikties no AS Sadales tīkli un Latvenergo pakalpojumiem.
  Pats tā jau esmu izdarījis pilnīgi nejauši, jo bija cilvēki, kuri čakarēja līniju, un uzskatu, ka esmu vismaz sev ietaupījis visas klapatas un atnaudošanu sakarā ar šo OIK. Atliek tikai pilnveidot sistēmu.

  1. Ja dabū krievijas dīzeli tad īstenībā ar kvalitatīvu ģeneratoru izmaksas ap tām kas sanāk pērkot no latvenergo. Brīvais tirgus? Manā pagastā izvēles nav. Janu vienīgi jāvelk kabelis no EST. Tiem vismaz attieksme cilvēcīga.

  2. laukji hujaukji, no Latvenergo pakalpojumiem jebkursh Latvenergo niideejs driikst atteikties itin viegli. Prieksh taa jau tieshi ir tie daudzie elektriibas paardeveeji tagad. No Sadales tiikla atteikties gan buus pagruutaak. Un pie tavas liinijas chakareeshanas pirmkaart bija vainiigi tie tavi laipnie kaiminji, kas to liiniju chakareeja. Sadales tiikli tur vainiigi tikai otrkaart.

 17. Tas ir vispār žetons valdībai! Prēmijas būtu jāpiešķir! Nupat ņēmās par fiktīvām kooģenerācijas stacijām, bet uzreiz pēc tam paceļ oik. Te pat muļķimskaidrs kādēļ. Kas mums daugavā ūdens nepietiek? Regulāri raksta ka hesi pārražo un tirgo uz ārzemēm. bet mums vietējiem kautkādu sūdu oik pa dārgo tirgo. Tad pārdodiet savu nah bio elektrību uz ārzemēm, kaut 10x dārgāk, bet vietējiem atstājiet lēto. Valdība?!!! Eu Jūs…??? Varētu padomāt ka Latvijai nepietiekk ar Daugavas hesu elektrību. Kur vispār valsts kontrole skatās? Arī nauda kabatā unneko neredz? Tas ir kautkāds unikums ar to oik. Kur KNAB??? Par Satversmi jūs kungi neesat dzirdējuši??? šitas pasākums tik tiešām beigsies ect un tad jau manīs kā te daži deputāteļi bijušie dzīvos. Piedotiet par pareizrakstību. Nedaud dumsu uzplūds uznāca.

  1. onanymous, a tavai zinaashanai, tukshpirdeej – suunu ciema hesinji suunu ciema pateerinju nosedz pa procentinjiem apmeeram 60. Paareejais stulbeniit ir, redz, jaanosedz ar teciem un alternatiivajiem veeja un tamliidziigajiem kukuu.

  2. Un zini stulbeniit onanymous, ja tu arii aizvilkisies uz ect, tad shamie pamatiigi izbriiniisies par tavu idiota suudziibu un peec tam pasuutiis tevi dirst. Taa tas pasaakums “beigsies ect” .

 18. Nah vispār te kautkādi pilsētas perdeļi komentē. Man kā lauciniekam palasot, slikti paliek. Laikam vēl gadi 5 un varēs teikt nasha riga vevis mūsu Latvija. Tiešām ar katru dienu liekas ka jāvelk aparāts no seifa ārā… bet kāda tam jēga? Bija jau atmoda… Tikai priekš kā???

 19. Lielākā daļa komentētāju noteikti ir vēlējuši par ZZS, tad tagad ir iespēja pieprasīt no viņiem, kas ir šie “”oik” saņēmēji un kādas ir to ražošanas jaudas, savādāk iznāk, ka” nekur neiesaistos, neko nezinu”
  Pilnīgi piekrītu, ka arī šiem oik ražotājiem it kā saražotā elektroenerģija būtu jāpārdod biržā, nevis visiem mums jāmaksā papildus nodoklis. Vispār Ašerādens kā ministrs nepārzin un negrib zināt valsts ekonomiku un “virspusēji peld pa straumi”. Tā kā visi domājiet par ko balsot.

  1. Jā un pati balsoji par Vjenotību. Starp citu paskatieties no kuras ministrijas nāk šie grozījumi un kas to vada un cik ilgi.
   Šeit jau ir cepiens par nepareizu sadali: nafig man jāmaksā par to ko nepatērēju. ŌIK “ražotājiem” maksā par MWh, bet mums plēš par A. Ja būtu palikusi vecā sistēma (nu kāda nu viņa ar bija) cepiena nebūtu. Par OIK vispār kā tādu – nu “Lielo Tūdaliņu reketisks nodoklis”, kāpēc nenodīrāt no tautas ādu ja tā ļauj un Eiropa ieteica.

  1. Tev vajag nevis labu adovkaatu bet vai nu stulbu vai iipashi shmuciigu advokaatu. Latvenergo tevi, pidarasu, nekaadi apbizhojis nav. oika maksaajumi, par ko te tuudali ir taa sashuumeejushies, vispaar nemaz neattiecas uz Latvenergo. Taapeec tev vajag stulbu advokaatu – kursh tieshi taapat kaa tu nesajeedz, par ko ta shis vispaar taisaas suudzeeties, vai netiiru advokaateli – kas labi sajeedz, ka taada suudziiba ir absoluuti stulbi aplama un bez satura, tachu tik un taadu taisa , pie reizes iekaseejot sev apalju honoraaru no tevis, stulbenja.

  1. Ta nu gan atradi metodi. Paraut kloki, tevi, gudrinieku atsleegt un peec tam paraadinju piedziit caur tiesu un tiesas izpildiitaaju galiigi nav nekaada probleema.

   Peec tam pajols besis buus no tiem kvieceejiem, kas breeks, ka sho izuutrupeejushi un uz ielas izmetushi.

Pievienot komentāru