Latvijā, Politika

Zemnieki aicina politiķus nepieļaut divu jaunu zemes nodevu ieviešanu

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina tālāk Saeimā nevirzīt valdībā 4.janvārī izskatītos un apstiprinātos grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz divu jaunu valsts nodevu ieviešanu.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija, ievērojot Latvijas Pašvaldību savienības sniegto informāciju, paredz divas jaunas valsts nodevas šādos apmēros – par lēmuma pieņemšanu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā – 64 eiro, bet par zemes nomas līguma reģistrēšanu pašvaldībā – 14 eiro.

Biedrība nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un zemkopības ministram Jānim Dūklavam ar aicinājumu apturēt šo grozījumu skatīšanu, ņemot vērā, ka attiecīgie grozījumi netika saskaņoti ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām.

“Attiecīgo ndevu ieviešana būtu jauns finansiālais slogs lauksaimniecības zemes nomas un iegādes gadījumos papildus jau patlaban esošajiem nodokļu un nodevu maksājumiem,” norāda biedrībā.

Līdz ar to “Zemnieku saeima” aicina Ministru kabinetu izvērtēt situāciju un nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”.

Kā ziņots, grozījumi izstrādāti atbilstoši Ministru kabineta komitejas 2017.gada 14.augusta sēdē uzdotajam Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot likumprojektu par grozījumiem likumā, paredzot, ka izdevumi, kas saistīti ar tiesiskuma uzraudzību darījumos ar lauksaimniecības zemi, ir jāsedz šo darījumu veicējiem.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” vēl jāapstiprina Saeimai, kas tiek plānots nākamās nedēļas sēdē.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

4 Komentāri

 1. Jāmaksā kaut netērē elektrību, jāmaksā kaut netērē gāzi, jauns nodoklis zemniekiem,… Būs arī nodoklis par nāsīs ievilkto gaisu un tualetes apmeklējumu? Nodokļi un maksājumi tikai par to vien, ka dzīvo Latvijā un vispār eksistē. Vai mūsu valdība vispār ir algā saņemtās naudas cienīga? Varbūt lai tie nabadziņi solidarizējas ar tautu un atsakās no dzīvojamās platības un transporta apmaksas? Vai tiešām viņi ir nabagāki par pārējo tautas daļu? Milzīgs kauns tādai valdībai!!!!!!!!!

 2. Kaut ko nesaprotu – zemes privatizācija par sertifikātiem ir beigusies. Par kādas institūcijas lēmumiem ir runa? Ja par pašvaldības domes lēmumiem, kura pieņem lēmumu par zemes atsavināšanu bijušajiem lietotājiem, ja ir noslēgts nomas līgums un nomnieks izteicis tādu vēlmi – tad tas ir dīvaini.

 3. Labdien,
  Man ir mans smaids atpakaļ, pateicoties Ms. Lyse. Ja jūs vēlaties, lai padarītu aizdevumu starp īpaši paldies jums, lai uzņemtu kontaktu ar šo Dāmu, godīgs un ļoti nopietnām, kas lika man smaidīt man, piešķirot aizdevumu, 35000€.Pateicoties šim aizdevumam man bija iespēja, lai atvērtu veikalu. Man ir vairāki kolēģi un vecāki, kas ir arī saņēmuši aizdevumus, lai tā līmenis bez problēmām .
  Lai uzņemtu kontaktu ar viņu: šeit ir viņa e-Pasts: [email protected]
  Svētīts

  Sirsnīgi.

Pievienot komentāru