Laukos
Tehnika

Zemnieki iegādājas arvien precīzāku un modernāku tehniku0


Amazone Catros+TX
Amazone Catros+TX
Publicitātes foto

Ražojošie lauksaimnieki, kuriem pieder lauksaimniecības zeme vairāku tūkstošu hektāru platībā, iegādājas aizvien precīzāku un modernāku lauksaimniecības tehniku, atzina lauksaimniecības tehnikas tirgotāja “Amazone” valdes locekle Baiba Mikāla.

Viņa teica, ka lauksaimnieki arvien vairāk iegādājas dažādus pašgājējus un miglotājus, kas ir ievērojamas investīcijas. Tāpat kopš piena iepirkuma cenas stabilizēšanās arī lopbarības savākšanas tehnikas tirgus kļuvis aktīvāks.

Mikāla pastāstīja, ka, pateicoties kartupeļu audzēšanas platību pieaugumam saistībā ar Latvijas vadošā kartupeļu pārstrādes uzņēmuma “Latfood”, cietes ražotāja “Aloja Starkelsen” pieprasījumu un Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības aktivitāti, palielinās pieprasījums arī pēc attiecīgās kartupeļu stādīšanas un novākšanas tehnikas.

Pēc Mikālas teiktā, tieši Latgales lauksaimnieki pēdējos gados ļoti nopietni domājuši par investīcijām un nopietnos apmēros ieguldījuši attīstībā, tostarp iegādājoties arī agrotehniku. “Reģions jūtami strauji attīstījies, arī mūsu dati parāda, ka mums ir daudz jauni klienti un esošie klienti visu laiku uzlabo savu tehnikas parku,” sacīja Mikāla.

Vienlaikus viņa atzina, ka Latgales reģionā šoruden plūdu dēļ kritīsies ieguldījumi attīstībā.

Uzņēmums “Amazone” reģistrēts 1993.gadā un ir firmu “Amazone”, “Krone”, “Grimme”, “Fortuna”, “Walterscheid” un citu oficiālais importētājs Latvijā. “Amazone” nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas komplektēšanu, uzstādīšanu un servisu, kā arī rezerves daļu piegādi klientiem servisa nodrošināšanai, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecību un lauksaimniecības tehnikas daļu mazumtirdzniecību. Uzņēmūma pamatkapitāls ir 284 573 eiro, un tās īpašnieki ir Baiba Mikāla (20%) un Arvis Mikāls (80%).

LA.lv