Laukos
Politika

Zemnieku federācija februārī rīkos semināru mazo zemnieku un mājražotāju apmācībai0

Mājražotāju stendā izstādē ” Riga Food 2017″. Foto LETA

Lai mazos zemniekus izglītotu par iespējām attīstīt ražošanu, biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” februāra sākumā rīkos divu dienu mācības “Ģimeņu (mazo) zemnieku saimniecību attīstība, pilnveidojot saimniecisko darbību”, informē biedrības pārstāvji.

Pasākums notiks 5.un 6.februārī Salacgrīvas novada Liepupes pagasta atpūtas kompleksā “Birzgaiļi” no plkst.10 līdz 17.

Plānots, ka mācību temati būs lauksaimnieku un pārtikas ražotāju izpratnes pilnveidošana par ražošanas efektivitātes palielināšanu, ražošanas izmaksu optimizēšanu, konkurētspējas uzlabošanu, kooperācijas un ilgtspējīgas attīstības plānošanu saimniecībā.

Mācību kursa lektori – Videga Vītola, Raimonda Ribikauska, Zaiga Blaua un Agnese Hauka stāstīs par mājražošanas iespējām un izaicinājumiem, tūrismu kā papildinājumu lauksaimnieciskajai ražošanai, kooperāciju un sadarbību veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai, produkcijas noieta veidošanu un kā analizēt savas saimniecības darbību.

Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības, un tiks dota iespēja praktiskās nodarbībās mācību kursā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praksē, veicot reālus darba uzdevumus.

Līdzmaksājums par dalību divu dienu mācībās ir 18,88 eiro mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 eiro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem. Pārējiem līdzmaksājums veido 94,40 eiro.

Dalības maksā iekļauts: mācību nodrošināšana, visu nepieciešamo mācību materiālu sagatavošana, izsniegšana, apliecinājuma izsniegšana pēc mācību kursa pabeigšanas (vismaz 75% no mācību kursa apjoma) un ēdināšana.

Plašāka informācija biedrības mājaslapā www.lzf.lv.

Seminārs tiek rīkots pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “”Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākum”” ietvaros.

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” izveidota 1990. gadā un apvieno dažādu nozaru lauksaimniekus visos Latvijas reģionos.

LA.lv