Laukos
Politika

Zemnieku federācija izsludina konkursu “Latvijas lauki gadsimtu griežos”0

Foto LETA

Lai parādītu Latvijas lauku sētas skaistumu un unikalitāti, tā godinot arī Latvijas simtgadi, biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” izsludinājusi fotogrāfiju un zīmējumu konkursu “Latvijas lauki gadsimtu griežos”.

Konkursa mērķis ir popularizēt laukus, parādot tādas vērtības kā lauku sētas skaistumu un unikalitāti, zemnieka darbu un tā attīstību cauri gadsimtiem, kā arī Latvijas lauku ainavas skaistumu.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti pāršķirstīt savus albumus un izveidot divu fotogrāfiju salikumu, parādot lauksaimniecības un lauku pagātni un tagadni, vai arī attēlot zīmējumos, gleznojumos skaistākās Latvijas lauku ainavas.

Konkursam ir jāiesūta divu fotogrāfiju salikums par tēmām “Zemnieka darbs cauri gadsimtiem” vai “Lauku sēta cauri gadsimtiem”, kurā viena fotogrāfija uzņemta šajā gadsimtā un otra – iepriekšējā gadsimta sākumā.

Savukārt par tēmu “Latvijas lauku ainava” jāiesūta pašu zīmēti vai gleznoti darbi.

Darbus konkursam var iesūtīt no 5.septembra līdz 5.decembrim.

No konkursa labākajiem darbiem tiks veidota izstāde Likteņdārza daudzfunkcionālajā sabiedriskajā ēkā, kuras atklāšana notiks 2018. gada 4.maijā.

Katras nominācijas trīs labāko darbu autori iegūs iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē 2018. gada rudenī, bet autoram, kura darbs skatītāju balsojumā izstādes atklāšanas pasākumā saņems vislielāko balsu skaitu, tiks piešķirta simpātiju balva – mākslinieces Džemmas Skulmes glezna.

Ar konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” mājaslapā www.lzf.lv.

Konkursu rīko biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, Latvijas Avīzi un portālu Laukos.lv.

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” izveidota 1990. gadā un apvieno dažādu nozaru lauksaimniekus visos Latvijas reģionos.

LA.lv