Laukos
Politika

Zemnieku federācija Ozolniekos diskutēs par taisnīgiem ienākumiem lauksaimniekiem0

Foto: LETA

Lai rezumētu pagājušā gada darbību un diskutētu par nozares aktualiātēm, Latvijas Zemnieku federācija nākamnedēļ, 22.martā, Jelgavas novada Ozolieniekos rīkos diskusiju “Taisnīgi ienākumi lauksaimniekiem”.

Plāņots, ka dkusijā piedalīsies arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), Zemkopības ministrijas (ZM) Valsts sekretāra vietniece Rigonda Pārsla Krieviņa un Agroresursu un ekonomikas institūta Lauku attīstības novērtēšanas daļas vadītāja, pētniece Elita Benga.

LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka norādīja, ka ģimenes saimniecībām ir nepieciešams mērķtiecīgāks atbalsts, ko var panākt, ieviešot obligātu lielāku atbalsta likmi mazām saimniecībām. “LZF pārstāv mazās un vidējās ģimenes saimniecības un atbalsta tādus lauksaimniecības politikas nosacījumus, kuros tās var iespējami veiksmīgāk strādāt un attīstīties,” norāda A.Hauka.

Biedrībā arī informē, ka pagājušajā gadā organizēti semināri par svarīgākajām likumdošanas izmaiņām sagatavošanos Valsts darba inspekcijas (VDI) pārbaudēm. Tāpat LZF uzsākusi mācību kursu “Ģimeņu (mazo) zemnieku saimniecību attīstība, pilnveidojot saimniecisko darbību”. Biedrības pārstāvji pērn aktīvi līdzdarbojās lauksaimnieku interešu aizstāvībā par izmaiņām likumdošanā un nodokļu izmaiņām, kā arī parakstīja nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu un aktīvi piedalījās memoranda sēdēs.

Tāpat LZF pērn pulcējusi Latvijas mājražotājus uz ikgadējo mājražotāju semināru, un sadarbībā ar tirdzniecības centru “Līgo Bazārs” atklājusi zemnieku tirdziņu Kauguros. Savukārt četri LZF jaunie zemnieki pērn piedalījās Eiropas jauno zemnieku kongresā Briselē. Tāpat LZF eksperti turpināja pārstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses Eiropas lauksaimnieku organizācijas “Copa-Cogeca” un Eiropas Komisijas sociālā dialoga grupās.

LZF izveidota 1990. gadā un apvieno dažādu nozaru lauksaimniekus visos Latvijas reģionos. LZF iestājas par apdzīvotiem un ekonomiski aktīviem Latvijas laukiem, par taisnīgām un vienlīdzīgām attīstības iespējām visiem Latvijas lauksaimniekiem, īpaši vēršot uzmanību uz atbalstu mazo un vidējo saimniecību – ģimeņu saimniecību, attīstību.

LA.lv