Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” izvirza Ašerādenam ultimātu divu prasību izpildē saistībā ar elektrības cenām 0

Foto – Shutterstock

Šodien biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš un lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons tikās ar Ekonomikas ministru Arvilu Ašerādenu (V), lai pārrunātu obligātās iepirkumu komponentes (OIK) finansēšanas modeļa izmaiņas un diskutētu par risinājumiem saistībā ar elektroenerģijas pieslēgumiem.

Lai gan tikšanās notika konstruktīvi un ministrija esot gatava kompromisiem, biedrība neatceļ iespēju kongresā 9.martā prasīt Ekonomikas ministra demisiju.

“Nedēļas laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji apkopos mūsu priekšlikumus un piektdien notiks nākamā tikšanās. Ceram, ka nākamnedēļ tiks iezīmēts konkrēts rīcības plāns izmaiņu ieviešanai,” teica biedrības vadītājs.

Viņš arī norādīja – tikšanās laikā zemnieku pārstāvji akcentējuši, ka neiebilst pret OIK reformu, bet gan pret principiem un metodiku, kā tā tiek īstenota.

Šajā sakarā biedrība izvirzījusi ministram divas galvenās prasības.

Pirmā no tām – atcelt jaudas OIK maksu par ampēriem. “Šis ir nekorekts maksājums, jo patērētāji jau maksā vienu maksājumu par strāvas lielumu. Turklāt esošajam maksājumam maksa par ampēriem pēdējo divu gadu laikā ir pieaugusi trīskārt – 2016.gadā par vienu ampēru mēs maksājām 0,27 eiro, savukārt 2018.gadā tie jau ir 0,70 – 0,90 eiro,” norādīja Lazdiņš.

Otrā prasība attiecas uz piedāvājumu objektā elektroenerģijas skaitītāju atslēgt uz laiku līdz sešiem mēnešiem. “”Sadales tīkls” un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apsolīja sākt darbu pie grozījumiem normatīvo aktu bāzē, lai jaudu objektā daļēji varētu samazināt vai atslēgt uz laiku līdz deviņiem mēnešiem. Tāpat “Sadales tīkls” apņēmās uzņēmējiem bez maksas izbūvēt vēl vienu elektroenerģijas pieslēgumu,” norādīja biedrības pārstāvji.

Jau ziņots, ka Ašeradens šodien preses brīfingā atzina, ka kopš šī gada ieviestā jaunā kārtība OIK maksājumos 83% mājsaimniecību elektrības rēķinus nav sadārdzinājusi, kādai daļai tie pat esot samazinājušies. Tā apgalvot ministram ļauj lieluzņēmuma “Latvenergo” dati.

Tāpat vēstīts, ka lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām OIK finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā decembrī.Summas pieaugums veidojies rēķina pozīcijā “jaudas obligātā iepirkuma komponente par ampēriem”, kas ir maksājums par pieslēguma jaudu, kura nesezonas laikā netiek izmantota. Lauksaimniekiem kā risinājums tiek piedāvāts objektā uzstādīt divus elektroenerģijas skaitītājus un vienu no tiem uz laiku līdz sešiem mēnešiem atslēgt, kas ir papildus izmaksas, kas atsevišķos gadījumos varētu būt mērāmas tūkstošos eiro.
Vairāk par OIK lasiet šeit
Vairāk par OIK lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas