Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” marta sākumā pulcēsies ikgadējā kongresā0


Lauksaimnieku organizācijas “Zemnieku saeima” logo konferencē “Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss” Ādažos.
Lauksaimnieku organizācijas “Zemnieku saeima” logo konferencē “Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss” Ādažos.
Foto: LETA

Lai izvērtētu gada laikā paveikto, debatētu par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē, kā arī izvirzītu mērķus turpmākai darbībai, biedrība “Zemnieku saeima” 9.martā Bulduru Dārzkopības vidusskolā rīkos ikgadējo kongresu, informē biedrībā.

“Zemnieku saeimas” kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes.

Plānots, ka kongresa pirmajā daļā biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš atskaitīsies par 2017.gadā paveikto, kā arī kopā ar organizācijas biedriem diskutēs par 2018.gadā veicamajiem darbiem un noteiks galvenos mērķus.

Kongresā piedalīsies Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš informēs par aktualitātēm nozarē un sniegs atbildes uz lauksaimnieku jautājumiem.

Savukārt kongresa otrajā daļā notiks “Zemnieku saeimas” un rakstnieces Ilzes Būmanes veidotās grāmatas “Spēka maize” atklāšanas svētki.

Kā norāda autore, grāmatā “Spēka maize” stāstīts par 133 zemnieku saimniecību un uzņēmumu darbu, šo ģimeņu dzīvi. “Taču galvenokārt tā stāsta par atjaunotās Latvijas valsts lauku atdzimšanu. Mazās saimniecības 20. gadsimta 80. gadu beigās, sagandētas senču mājas – tāds bija sākums. Pagājuši gandrīz 20 gadi, tas ir laiks, kad izaug jauna paaudze, izskolojušies saimnieku dēli un meitas atgriežas vecāku saimniecībās vai dibina paši savas. Latvijas zemnieki šajā laikā mācējuši izveidot spēcīgas saimniecības, kas ražo eksporta preci, atkal esam atgriezušies Eiropas un pasaules tirgū,” saka I.BŪmane.

Biedrība “Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā. Biedrība apvienot 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko vairāk kā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

LA.lv