Graudaugi, Tīrums

“Zemnieku saeima”: Sausuma dēļ vasarāju ražas zudumi vietām var sasniegt 80-90%

Sausuma dēļ vasarāju ražas zudumi šogad vietām Latvijā var sasniegt 80-90%, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Ilgstošais sausums jau neatgriezeniski ir devis savu artavu,” teica Lazdiņš, norādot, ka ziemāju raža šogad sausuma dēļ varētu samazināties par 20-30%, bet vasarājiem atsevišķās vietās ražas zudumi varētu sasniegt 80-90%.

Viņš arī atzina sausums ietekmē sējumus visā Latvijas teritorijā. “Ilgstošais sausums ir skāris visu Latviju,” uzsvēra “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs.

Tāpat Lazdiņš norādīja, ka situāciju varētu stabilizēt lietusgāzes, taču pagaidām Latvijā tuvākajā laikā prognozēts īslaicīgs liets. “Šajā gadījumā tas būtu tas pats, ja mēs lielu slāpju gadījumā mēģinātu atdzerties ar lāsi ūdens. Līdz 10 milimetriem nokrišņu situāciju būtiski neuzlabos,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis, vietām Vidzemē un Latgales ziemeļos īslaicīgi līst.

4 Komentāri

  1. bijušajiem komunistiem, aktīviem krievu okupantu pakalpiņiem un krievu biznesa partneriem nav vietas Saeimā! says:

    Nekas – Ļimoņčiks no valsts budžeta samaksās zaudējumus un zemnieķeļi šo pateicībā ievēlēs Saeimā.

    1. No kāda tad budžeta vajadzētu maksāt? Ministriem no savas kabatas? Jocīgi, ka normāla iedibināta kārtība, kad zemnieki saņem atlīdzību, ja raža un līdz ar to arī ienākumi zaudēti, tiek kritizēta. Es personīgi balsošu par tiem, kas ne tikai runā, bet arī dara.

  2. Nav ko ņirgāties – zemnieki saņem labu valsts atbalstu un tas ir normāli. Loģiski, ka vēl par tām partijām, kas atbalsta savējos, nevis bārsta tukšus solījumus.

Pievienot komentāru