Laukos
Dārzeņi un augļi

“Zemnieku saeima” šonedēļ rīkos semināru par ekonomiskām lauku laistīšanas sistēmām0

Foto Pixabay.com

Lai informētu lauksaimniekus par jauninājumiem saistībā ar ekonomiskām laistīšanas sistēmām, biedrība “Zemnieku saeima” ceturtdien, 12.aprīlī rīkos izglītojošo semināru, informē biedrības pārstāvji.

Precīzā laistīšana dod iespēju lauksaimniekiem iegūt labākas ražas, vienlaicīgi samazinot resursu patēriņu un ietekmi uz vidi. Seminārā dārzeņu, augļu un ogu audzētāji tiks iepazīstināti ar jaunākajām tendencēm tehnoloģiju attīstībā, kā arī tiks apmācīti precīzi plānot mēslojuma patēriņu, lai iegūtu labas ražas un vienlaicīgi neradītu barības vielu noteču riskus.

Plānots, ka semināru atklās kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja, biedrības “Zemnieku saeima” valdes locekle Edīte Strazdiņa. Par tematu “Ūdens apsaimniekošana lauksaimniecībā – ko, kā un kādēļ?” referēs projekta “Nutrinflow” eksperte Zanda Melnalksne, par aktualitātēm dārzeņkopības nozarē stāstīs SIA “Agrimatco” pārstāve Ilze Apenīte.

Par pilienveida laistīšanas sistēmām, zema spiediena laistīšanu, mēslojumu, attiecīgu ražas pieaugumu un citiem ar laistīšanas sistēmām saistītiem jautājumiem stāstīs Izraēlas uzņēmuma “NETAFIM” pārstāvis, savukārt semināra noslēgumā plānotas diskusijas un ekspertu atbildes uz jautājumiem.

Pieteikšanās semināram līdz 10.aprīlim pa tālruni 67027044 vai e-pastu [email protected].

Seminārs notiks 12.aprīlī Rīgā,AS “Latvijas Valsts meži” galvenajā ēkā, Vaiņodes ielā, sākums plkst.

Seminārs tiek rīkots projekta “Nutrinflow” ietvaros.

LA.lv