NVO, Politika

“Zemnieku saeima” uztur spēkā iespēju prasīt Ašeradena demisiju

Biedrība “Zemnieku saeima” uztur spēkā iespēju prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, ja netiks rasts risinājums attiecībā uz elektroenerģijas sadārdzināšanos, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

“Ja netiks rasts risinājums, mēs šo prasību uzturam spēkā – mēs prasīsim ekonomikas ministra demisiju,” teica Lazdiņš, norādot, ka “Zemnieku saeimas” kongresā varētu vienoties, cik ilgu laiku vēl dot ministram attiecīgā jautājuma sakārtošanai.

“Man nav saprotams, kāpēc ierēdņi nesaprot, ka katru dienu no mūsu maciņiem tiek ņemta ārā nauda par to, ka mēs nevaram pieprasīt jaudu samazinājumu,” sacīja Lazdiņš, norādot, ka ir nepieciešama ātra rīcība, pretējā gadījumā lauksaimnieki varētu arī prasīt kompensēt nepamatoti iekasēto maksu.

Kā ziņots, šodien Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks “Zemnieku saeimas” ikgadējais kongress, pulcējot lauksaimniekus no visas Latvijas. Kongresā plānots skatīt arī jautājumu par to, kā mazināt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) radītās elektroenerģijas izmaksas sezonāla rakstura elektroenerģijas patērētājiem.

“Izstrādātie grozījumi, lai risinātu sezonālo elektroenerģijas pieslēgumu problēmu, ir publiskā apspriešanā. Kongresā esam aicinājuši piedalīties ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, lai jau konkrēti vienotos par lauksaimniekiem atbilstošiem noteikumiem. Pirmkārt, atcelt jaudas OIK maksu par ampēriem. Otrkārt, lauksaimniekiem piedāvāt iespēju jaudu objektā daļēji samazināt vai atslēgt uz laiku vismaz līdz deviņiem mēnešiem,” pirms kongresa uzsvēra biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Tāpat ziņots, ka “Zemnieku saeima” februāra vidū paziņoja, ka saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra demisiju.

Lazdiņš norādīja, ka daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī. “Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9.martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu,” viņš teica.

“Zemnieku saeimas” biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkstošus hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

1 komentārs

  1. Visa valsts pārvalde, valsts uzņēmumi, aģentūras, it visur. Viens pamatīgs “ģimenes uzņēmums”. Krustu šķērsu saprecējušies, guļ, rads rada galā. Tev apnicis uz visu taupīt? Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! https://goo.gl/X17csF

Pievienot komentāru