Laukos
Graudkopība

Zemnieku saimniecība “Kotiņi” izveido internetveikalu0


“Kotiņu” saimnieks Aldis Ločmelis.
“Kotiņu” saimnieks Aldis Ločmelis.
Foto – Valdis Semjonovs

Viens no lielākajiem sēklaudzētājiem valstī Šķilbēnu pagasta zemnieku saimniecība “Kotiņi” savā mājaslapā izveidojusi interneta veikalu “Kotiņu labumu veikals”.

Interneta veikalā saimniecība piedāvā pašu saražoto – rapšu eļļu, kviešu miltus, miežu putraimus, lobītus zirņus, kā arī jaunākos produktus – pupu miltus, zirņu miltus, pērļu grūbas. Produkti pircējiem tiek nosūtīti, izmantojot “Omniva” pakomātus.

“Kotiņu” saimnieks Aldis Ločmelis jau iepriekš stāstīja par ieceri veidot internetveikalu, lai pircēji varētu iegādāties saimniecībā saražoto. Daudzi vēlas tos nopirkt, taču piegāde ir sarežģīta lielā attāluma līdz Rīgai dēļ.

“Kotiņiem” ir savs veikals, tāpat saražoto var iegādāties četros veikalos Balvos. Nākotnē iecerēts iekarot arī lielveikalus.

“Kotiņi” izveidoti 1992. gadā un saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība un sēklkopība. Kopā “Kotiņi” apstrādā 3000 ha, no tā 2200 ha ir augstas kategorijas sertificētas sēklas lauki, kur tiek iegūta sertificēta graudaugu un pākšaugu sēkla. Pērn no iegūtās ražas saražotas ap 6000 t sertificētas sēklas.

Miltus saimniecība ražo jau ilgus gadus, pupas sāka ražot 2017. gada septembrī, bet pērļu grupas – aptuveni vienu gadu.

Pirms diviem gadiem “Kotiņos” atklāja 2,3 miljonu eiro vērto sēklu rūpnīcu. Kopš 2015. gada “Kotiņu” produktiem ir “Zaļā karotīte”.

LA.lv