Laukos
Graudkopība

Ziemāju sējumiem vietām trūkst mitruma 0

Foto – LETA

Vietām Latvijā ziemāju graudaugu sējumiem joprojām trūkst mitruma un ir bažas par to, cik sekmīgi tie pārziemos, atzina aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš sacīja, ka joprojām Latvijā daudzviet ir sausums. “Ir vietas, kurās augiem pietiek mitruma un tie ir labi attīstījušies, bet tajā pašā laikā ir vietas, kur ir par sausu un rudenim neraksturīgi laika apstākļi,” sacīja Lazdiņš.

Viņš atzina, ka mitruma trūkuma dēļ rudenī sējumi nav attīstījušies tādā mērā, kā graudkopji to būtu vēlējušies, un mitruma trūkst. Arī ne visi rapša sējumi ir pietiekoši labi attīstījušies, lai būtu ziemot spējīgi.

“Vērtējot šā brīža situāciju, jāatzīst, ka uz nekādu augsto ražas potenciālu nākošajā gadā vēl nevaram cerēt. Protams, vēl gana daudz laika ir priekšā, lai sējumi attīstītos. Novembrī un decembrī varēsim precīzāk redzēt, vai augi ir pietiekami attīstījušies veiksmīgai pārziemošanai,” sacīja Lazdiņš.

Kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža teica, ka Latvijas laukos sējumu situācija atšķiras. Vietām mitruma trūkuma dēļ ziemas rapši ir pārauguši un ir bažas, ka tie varētu nepārziemot. Arī graudaugu situācija dažādās vietās ir atšķirīga – ir lauki, par kuriem joprojām ir lielas bažas, vai augi tajos sekmīgi pārziemos.

Vienlaikus viņš piebilda, ka ir lauki, kur graudaugi ir ļoti labi attīstījušies un, kopumā ņemot, nākamā gada ražas izredzes ir samērā labas. “Patlaban ražas izredzes ir labākas nekā pēdējos gados, jo ir iesēts vairāk graudaugu sējumu un tas paveikts savlaicīgi,” sacīja Ruža.

Viņš teica, ka sējumu tālāko attīstību nav iespējams prognozēt, jo laika apstākļi ir mainīgi. Šogad ir netipiski ilgs veģetācijas periods salīdzinājumā ar rudeni citus gadus.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
9 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas