Laukos
Mežsaimniecība

Zināmi skolēnu konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāji0

Nākamnedēļ, 25.maijā, notiks Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2018” laureātu apbalvošanas pasākums.

Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā “Mūsu mazais pārgājiens” piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par koka pārtapšanu enerģijā. Konkursa šī gada moto – “Mežs un enerģija!”

Lai piedalītos konkursā, bija jāveic literatūras un informācijas avotu izpēte par koka pārtapšanu enerģijā Latvijā un pasaulē galaproduktu veidolā. Tāpat bija jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).

Šogad konkursam tika iesūtīti 46 darbi: 1.-4. klašu grupā – 19, 5.-9. klašu grupā – 10, interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā – 12, savukārt 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā – 5 darbi.

Konkursa komisija noteica uzvarētājus, kuru vietu secība tiks paziņota apbalvošanas pasākuma laikā.

Uzvarētāji 1.-4. klašu grupā:

Talsu pamatskolas 1. klase
Strautiņu pamatskolas 2. klase
Valdemārpils vidusskolas 2. klase
Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra 2. klase

Atzinība:

Carnikavas pamatskolas 3. a klasei

Uzvarētāji 5.-9. klašu grupā:

Cesvaines vidusskolas 8. a klase
Ciblas vidusskolas 8. klase
Jersikas pamatskolas 7. klase

Uzvarētāji 10.-12. klašu grupā:

Ciblas vidusskolas 11. klase
Valdemārpils vidusskolas 10. klase

Atzinība:
Daugavpils 12. vidusskolas 11. a klasei

Uzvarētāji interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā
:
Palsmanes internātpamatskolas 7.-9. klašu skolēni
Rožupes pamatskolas 6. un 7. klases skolēni
Ugāles pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis” (bērnu interešu grupa “Pūcītes” un bērnu grupa “Kukainīši”)

Atzinība:

Cēsu Bērnu un jauniešu centra Keramikas pulciņam

1.-3. vietas ieguvēji aicināti uz noslēguma pasākumu šī gada 25.maijā plkst.10 “Latvijas valsts meži” dabas parkā Tērvetē, kur norisināsies arī Meža dienu 2018 pasākums “Ar mežu sirdī”. Atzinību ieguvušie dalībnieki saņems specbalvas. Visi konkursa dalībnieki saņems balviņas.

Konkursa komisija pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā un skolotājiem par profesionālu un radošu darbu.

Šogad konkurss “Mūsu mazais pārgājiens” notika jau divpadsmito reizi. Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus.

LA.lv