Laukos
Bizness

Zivju konservu “Kaija” ražotāja “Karavela” apgrozījums pērn pieaudzis par 36,8%0

Foto LETA

Zivju konservu “Kaija” ražotājs SIA “Karavela” pagājušajā gadā strādāja ar 38,725 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 36,8% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa saruka par 7,3% – līdz 693 164 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Karavela” finanšu rādītāju un saimnieciskās darbības ziņā pagājušais gads vērtējams kā apmierinošs – izdevies sasniegt plānoto apgrozījumu un plānotos ražošanas apmērus, bet nav izdevies sasniegt plānoto peļņas apmēru, jo, saasinoties konkurencei Skandināvijas lielveikalu tīklos attiecībā uz skumbrijas produkciju, kas kompānijai veido nozīmīgu pārdošanas daļu, produkcija realizēta par zemāku cenu nekā plānots.

Savukārt straujā apgrozījuma pieauguma pamatā, pēc “Karavela” vadības vēstītā, ir iepriekšējos gados veiktie darbi jaunu eksporta tirgu apgūšanā. Pagājušajā gadā uzņēmums realizējusi produkciju 39 valstīs.

“Karavela” finanšu pārskats atklāj, ka 2017.gadā eksports veidoja 81,7% no apgrozījuma, tostarp Eiropas Savienības valstīs kompānija guvusi ieņēmumus 25,225 miljonu eiro apmērā, kas ir 65,1% no kopējā apgrozījumā, bet trešajās valstīs – 6,394 miljonu eiro apmērā, kas ir 16,5% no kopējā apgrozījuma. Latvijā “Karavela” pagājušajā gadā guvusi ieņēmumus 7,106 miljonu eiro apmērā, kas ir 18,3% no kopējiem ieņēmumiem.

“Karavela” produkcija pērn galvenokārt realizēta Zviedrijā, Dānijā, Apvienotajā Karalistē un Vācijā, veidojot 51% no visa uzņēmuma realizācijas apmēra.

Vadība atzīmē, ka pagājušajā gadā paplašināts produktu sortiments “Aldi” tīklam, kā arī sāktas piegādes mazumtirdzniecības tīklam “Lidl” Vācijā un Apvienotajā Karalistē. Tāpat kompānija pērn sāka piegādes lielākajai ASV un Kanādas zivju konservu kompānijai, bet 2017.gada decembrī uzņēmumam atjaunota atļauja produkcijas eksportam uz Krieviju. Pēc vadības prognozētā, preču realizāciju Krievijā kompānija atsāks 2018.gada otrajā ceturksnī.

Uzņēmums pērn saražojis kopumā 55 miljonus konservu kārbu un 417 tonnas citas zivju produkcijas.

2018.gadā uzņēmums plāno rekonstruēt noliktavas un sākt sagatavošanas darbus jaunas blanšēšanas līnijas izveidei. Plānotais investīciju apmērs šim gadam ir apmēram 1,8 miljoni eiro. Šogad plānots saražot apmēram 65 miljonus konservu kārbu un gūt apgrozījumu virs 36 miljoniem eiro.

Uzņēmums “Karavela” ir reģistrēts 2001.gadā un ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 49 700 eiro.

“Karavela” īpašnieki ir Jānis Bite ar 56% daļu, kā arī Andris Bite un Jānis Endele ar attiecīgi 24% un 20% daļu.

LA.lv