Laukos
Bizness

Zivju konservu “Kaija” ražotāja “Karavela” apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī pieauga par 19%0

Foto- LETA

Zivju konservu “Kaija” ražotājs SIA “Karavela” šā gada pirmajā ceturksnī strādāja ar 10,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, informēja kompānijā.

Karavela” mārketinga direktors un līdzīpašnieks Jānis Endele pastāstīja, ka uzņēmums šā gada sākumā turpināja pārdošanas ekspansiju Rietumvalstu tirgu lielajos mazumtirdzniecības tīklos, paplašinot produktu sortimentu “Aldi” un “Lidl” tirdzniecības tīklos Lielbritānijā, Īrijā, Vācijā un citās valstīs, kur tiek realizēti lielveikalu preču zīmju produkti un uzņēmuma radītie oriģinālprodukti. Pozitīvus rezultātus deva arī pārdošanas apjomu palielinājums uz trešajām valstīm salīdzinājumā ar iepriekšējo pārskata periodu.

Viņš atgādināja, ka 2017.gada decembrī uzņēmumam Karavela” atjaunota atļauja eksportēt produktus uz Krieviju, un 2018.gada pirmajā ceturksnī kompānija produktus attiecīgajam tirgum sāka ražot un saskaņot ar klientiem. Produktus Krievijā plānots sākt realizēt šā gada otrajā ceturksnī. Arī pārējās NVS valstīs uzņēmuma pārdošanas apjomi pakāpeniski ir pieauguši, jo kopējā ekonomiskā situācija šajās valstīs nostabilizējas un atjaunojas patērētāju pirktspēja.

“Šā gada mērķos primāri, protams, ietilpst plānotā budžeta izpilde, bet tāpat arī jaunu, pelnīt spējīgu produktu, ar augstu pievienoto vērtību, radīšana. Iepriekšējo produktu izstrāde pierādījusi, ka spējam radīt atšķirīgus un konkurētspējīgus produktus, kurus piedāvāt Rietumeiropas vadošajiem spēlētājiem un, kuru pārdošanas rezultāti uzrādījuši pozitīvas tendences, tas mums dod pārliecību par tālāko attīstību,” teica Endele.

“Karavela” līdzīpašnieks Andris Bite piebilda, ka, balstoties uz uzsākto sadarbību ar ASV klientiem, šogad uzņēmumam nepieciešamas investīcijas ražošanas jaudas paplašināšanai. Gada otrajā pusē kompānija plāno investēt noliktavu rekonstrukcijā un paplašināšanā. Kopējais “Karavela” šogad plānotais ražošanas apmērs ir apmēram 65-70 miljoni kārbu un apgrozījums, kurš pārsniegs 40 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka “Karavela” 2017.gadā strādāja ar 38,725 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 36,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 7,3% – līdz 693 164 eiro.

Uzņēmums “Karavela” ir reģistrēts 2001.gadā un ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Kompānijas pamatkapitāls ir 49 700 eiro. “Karavela” īpašnieki ir Jānis Bite ar 56% daļu, kā arī Andris Bite un Jānis Endele ar attiecīgi 24% un 20% daļu.

LA.lv