Laukos
Gaļa un zivis

Zivju konservu ražotāja “Karavela” šogad krietni audzējusi apgrozījumu0


Jānis Endele
Jānis Endele
Foto: no LA arhīva

SIA “Karavela” veiksmīgi noslēdzis pirmo posmu Vācijas uzņēmuma “Larsen Danish Seafood” ražošanas aktīvu pārvietošanā un iekārtu iedarbināšanā Rīgā, informē uzņēmuma līdzīpašnieks Jānis Endele.

Tāpat kopā ar zīmola “Larsen” produkcijas ekskluzīvo izplatītāju Vācijā “DOVGAN GMBH” ir veiksmīgi pārslēgti piegādes līgumi ar visiem Vācijas lielveikalu tīkliem.

Kā liecina jaunākie finanšu rezultāti SIA “Karavela” produkcijas pārdošanas rādītāji 2019.gada pirmajos piecos mēnešos sasnieguši jau 21,83 miljonus eiro, kas ir par 26% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā laika periodā.

“Šis bija patiesi trauksmains laiks, tik īsā laikā pārcelt visu ražošanu no Vācijas uz Latviju, integrēt to mūsu rūpnīcas vidē, saglabāt un uzlabot produktu kvalitāti un garšu īpatnības. Šajos procesos ir iesaistīti visi “Karavelā” strādājošie. No uzņēmuma attīstības viedokļa esam spēruši lielu soli uz priekšu, ir būtiski paplašinājies produktu klāsts, pavērušās iespējas radīt jaunus produktus. Arvien turpinam mācīties, gan no kļūdām, gan uzņemot jaunas zināšanas un prakses,” par uzņēmuma “Larsen Danish Seafood” iegādi sacīja “Karavela” vadītājs Andris Bite.

Savukārt Jānis Endele norādīja, ka uzņēmums kopā ar savu Vācijas izplatītāju spējis saglabāt pozīcijas visos Vācijas lieveikalu
tīklos.

“Arī turpmāk šo veikalu plauktos būs pieejami jau ierastie “Larsen” produkti un, kas nav mazsvarīgi, jau esam radījuši jaunus un daudzsološus produktus, kas papildinās esošo klāstu. Jau iepriekš esam pierādījuši, ka spējam radīt atšķirīgus un konkurētspējīgus produktus, kuru pārdošanas rezultāti uzrādījuši pozitīvas tendences, un tas mums dod pārliecību par pareizo virzienu tālākai attīstībai,” atzina Endele.

Kā ziņots, šā gada martā “Karavela” paziņoja par Vācijas zivju produktu ražotāja “Larsen Danish Seafood” (LSD) iegādi.

Uzņēmums “Larsen Danish Seafood” bija trešais lielākais Vācijas zivju konservu ražotājs, kurš Vācijas tirgū patērētājam ir pazīstams kā “Larsen” zīmols. Lielākās produktu grupas, kuras tiek piedāvātas klientiem – Atlantijas skumbrija, siļķe, lasis, kūpināta siļķe un forele.

“Karavela” ir viens no straujāk augošajiem zivju konservu ražotājiem Eiropā ar plašu produktu klāstu no Atlantijas skumbrijas, siļķes, laša, tunča un šprotēm.

Jau ziņots, ka “Karavela” 2018.gadā strādāja ar 41,616 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt – līdz 1,513 miljoniem eiro.

2018.gadā eksports veidoja 86% no uzņēmuma pārdošanas apjoma, lielākās eksporta valstis ir Zviedrija, Dānija, Lielbritānija,
Vācija, kas kopā veido 51% no visa realizācijas apjoma.

Uzņēmums “Karavela” reģistrēts 2001.gadā Rīgā, un ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Kompānijas pamatkapitāls ir 49 700 eiro. “Karavela” lielākais īpašnieks ir Jānis Bite ar 56% kapitāldaļu, Andrim Bitem pieder 24%, bet Jānim Endelem – 20% kapitāldaļu.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas