Laukos
Gaļa un zivis

Zivju konservu ražotājs “Karavela” nopērk vācu uzņēmumu “Larsen Danish Seafood”0


SIA “Karavela” līdzīpašnieks Jānis Endele uzņēmuma ražotnē.
SIA “Karavela” līdzīpašnieks Jānis Endele uzņēmuma ražotnē.
Foto-Evija Trifanova/LETA

Lielākais zivju konservu ražotājs Baltijā – SIA “Karavela” paziņojis par noslēgtu darījumu par Vācijas zivju produktu ražotāja “Larsen Danish Seafood” (LSD) iegādi.

Kā informē uzņēmuma īpašnieki, uz “Karavelas” ražotni Rīgā jau ir pārvestas un uzstādītas lielākā daļa Vācijas uzņēmuma ražošanas iekārtas, kas nodrošinās šī uzņēmuma esošā sortimenta pilnu ražošanas ciklu.

Līdz ar to turpmāk līdzās “Kaijas” un “Arnold Sorensen” preču zīmēm būs atrodama arī “Larsen” preču zīme, kas ir plaši atzīta Vācijas tirgū.

Uzņēmums “Larsen Danish Seafood” bija trešais lielākais Vācijas zivju konservu ražotājs, kurš Vācijas tirgū patērētājam ir pazīstams kā “Larsen” zīmols. Lielākās produktu grupas, kuras tiek piedāvātas klientiem – Atlantijas skumbrija, siļķe, lasis, kūpināta siļķe un forele.

“Uzņēmuma “Larsen” darbība ir bijusi “Karavelas” redzes laukā jau kopš 2014.gada. Tā vienmēr ir bijusi ļoti inovatīva kompanija, kas prasa milzīgu personīgu iesaisti, nu jau bijušie īpašnieki nolēma vairāk laika un līdzekļu novirzīt savam pamatbiznesam, un tādejādi ļoti veiksmīgi sakrita “Larsen Danish Seafood” bijuso īpašnieku vēlmes ar “Karavelas” iespējam. Tāpat bijušajiem īpašniekiem bija ļoti svarīgi zināt, ka mēs, kā jaunie īpašnieki, turpināsim iedibinātās tradīcijas un pildīsim iepriekš noslēgtās vienošanās. “Karavela” arī turpmāk iepirks izejvielas ražošanai no jau bijušajiem “Larsen Danish Seafood” ipašniekiem. Šis darījums ir kārtējais pagrieziena punkts “Karavela” attīstībā, eksporta tirgu apgūšanā un produktu portfeļa paplašināšanā,” norādīja “Karavela” valdes loceklis Andris Bite.

Savukārt “Karavela” mārketinga direktors Jānis Endele atzina, ka, pārņemot “Larsen” produktus, “Karavela” iegūst iespēju pilnveidot savu produktu un garšu klāstu, vēl plašāk apgūstot Vācijas tirgus sortimentu gan zivju konservu, gan zivju kulinārijas segmentā.

“Šī ir unikāla iespēja konkurēt Vācijas tirgū ar līdzšinējiem tirgus līderiem kā līdzīgam ar līdzīgu. Mūsu plāns tuvākajos divos gados ir sasniegt vismaz 5%-7% no Vācijas zivju konservu tirgus daļas. Jau sākotnēji, 2019.gada pārdošanas apjoms tika prognozēts ap 46 miljoniem eiro, un esam pārliecinati, ka jau 2019.gadā, pateicoties “Larsen Danish Seafood” pārņemšanai, un produktu pārdošanai Vācijas tirgū , palielināsim apgrozījumu par aptuveni 4 miljoniem eiro,” sacīja Jānis Endele

“Karavela” ir viens no straujāk augošajiem zivju konservu ražotājiem Eiropā ar plašu produktu klāstu, kas sevī ietver produktus no Atlantijas skumbrijas, siļķes, laša, tunča un šprotēm.

Uzņēmums “Karavela” reģistrēts 2001.gadā. 2017.gadā “Karavela” strādāja ar 38,725 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 36,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa saruka par 7,3% – līdz 693 164 eiro.

Uzņēmuma īpašnieki ir Jānis Bite ar 56% kapitāldaļu, Andris Bite ar 24% kapitāldaļu un Jānis Endele ar 20% kapitāldaļu.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv