Laukos

Zivju produktu izplatītāja “Salas zivis” apgrozījums pērn pārsniedzis 31 miljonu eiro 0

Foto no pixabay.com

Zivju produktu izplatītājs SIA “Salas zivis” pagājušajā gadā strādāja ar 31,901 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 0,4% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr uzņēmuma peļņa samazinājās par 14,1% – līdz 460 885 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Salas zivis” ieņēmumi Lietuvā pērn veidoja 24,23% no kopējā apgrozījuma, 63% ieņēmumu gūti Latvijā, savukārt atlikusī daļa – ārvalstīs.

Vadība arī atzīmē, ka uzņēmuma kopējā darbības rentabilitāte pērn nedaudz samazinājusies – 1,44% salīdzinājumā ar 1,69% 2016.gadā, jo uzņēmums turpināja investēt ražošanas iekārtu iegādē, līdz ar to palielinājās amortizācijas izmaksas.

Kā svarīgākos faktorus, kuri ietekmēja uzņēmuma darbības rezultātus, vadība min preču un izejvielas iepirkuma cenas, kas ietekmēja konkurētspēju tirgū, kā arī pirktspēja Latvijā, Baltijas valstīs un Eiropas Savienībā (ES). Kā uzņēmuma darbības riska faktors minama ģeopolitiskā situācija pasaulē, kamdēļ ir jāpiesaista un jāmeklē jauni klienti.

Vadība norāda, ka nākotnē uzņēmums plāno ieguldīt 214 997 eiro sešos kravas furgonos-refrižeratoros, kurus piegādās “Mūsa Motors Rīga”. Tāpat uzņēmums plāno iegādāties vienu elektrisko autoiekrāvēju par 23 529 eiro, ko piegādās SIA “Baltexim LV”, divas produkcijas svēršanas-marķēšanas iekārtas par 19 481 eiro un divu kameru vakuuma pakošanas iekārtas par 17 466 eiro, ko piegādās “Dayton”, kā arī vienus elektriskos palešu ratus par 9619 eiro, ko uzņēmumam piegādās “ITR”.

Investīciju projektus kompānija plāno īstenot līdz 2019.gada 15.februārim, piesaistot finansējumu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”.

Nākotnē “Salas zivis” plānoinvestēt pasākumos, lai paplašinātu un uzlabotu ražošanas procesus un atjaunotu transportlīdzekļu sastāvu. Tāpat plānots meklēt iespējas paplašināt realizācijas tirgus, palielinot piegādi uz Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Vadība prognozē, ka “Salas zivis” 2018.gadā plāno paplašināt saldējumu klāstu, uzsvaru liekot uz “Rudj” (Ukrainā) ražotajiem saldējumiem. Tāpat kompānija paredz, ka apgrozījums no preču piegādes “Lidl” veikaliem Lietuvā pārsniegs vienu miljonu eiro. Kompānija plāno turpināt darbu pie tā, lai piegādātu preces ne tikai Lietuvas veikaliem “Lidl”, bet arī “Lidl” veikaliem citās valstīs. Tāpat plānots turpināt darbu pie eksporta attīstības, īpaši, pie sadarbības paplašināšanas ar lielāko etnisko produktu izplatītāju Eiropā – “Monolith”.

“Salas zivis” ir viens no lielākajiem saldēto un atvēsināto zivju izplatītājiem Latvijā, kas darbību sāka 1999.gadā. Paplašinot darbību, 2010.gadā “Salas zivis” sāka darbību Lietuvā. Kompānijas īpašnieki ir Krievijas pilsonis Ivans Borisenko (51,03%), kā arī Latvijas privātpersonas Jurijs Bezmeļņickis (37,21%) un Jevgēnijs Nagornovs (11,76%).

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
11 stundas