Laukos
Bizness

Zivrūpnieki joprojām mēro ceļu uz Maskavu0

Foto – LETA

Šodien Maskavā sākas ikgadējā starptautiskā izstāde “World Food Moscow 2017”, kurā būs pārstāvēti arī Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumi.

Pirms embargo noteikšanas Latvijas stendā šprotes eļļā un citus konservus eksponēja visi lielākie ražotāji, turpretī pēdējos gados dalībnieku skaits krietni sarucis. Kā “LA” informēja Latvijas Zivrūpnieku savienības vadītājs Didzis Šmits, šogad izstādē piedalīsies tikai četri uzņēmumi – “Gamma-A”, “Brīvais vilnis”, “Unda” un “Karavela”. Uzņēmumi stendos joprojām eksponēs gan šprotes, gan citus konservus. Tāpat akcents likts uz tā dēvētajiem zivju salātiem, kur zivju saturs kārbā nepārsniedz 25%, līdz ar to šo produktu joprojām varot pārdot bijušās padomijas tirgos.

“Kopumā uz Krievijas un NVS tirgu vairs neskatāmies, to var aizmirst – ne tikai embargo, bet arī neprognozējamības un nestabilā rubļa dēļ. Turklāt kādreizējos produkcijas realizācijas apmērus Krievijā var neizdoties sasniegt vai arī tas prasīs ilgu laiku. Tomēr Maskavā būs pārstāvji no citiem perspektīviem tirgiem, īpaši Japānas un ASV, un šī ir tā izdevība, kas vienmēr ir jāizmanto, lai atkārtotu tādus veiksmes stāstus, kādi mūsu uzņēmumiem izdevušies Skandināvijā,” sacīja Šmits.

Viņš arī atzina, ka kopumā industrijai 2017. gadā ir neliels pieaugums rietumvalstu tirgos. Aizvietot NVS ar Rietumu tirgiem esot iespējams, bet tas ir ļoti laikietilpīgs process un atkarībā no tā, cik daudz katrs uzņēmums šajā virzienā bija izdarījis iepriekšējos gados, atkarīgas to nākotnes perspektīvas.

Kā liecina statistikas dati, šā gada pirmajā pusgadā konservēto zivju eksports naudas izteiksmē veidoja 33,3 miljonus eiro, savukārt 2016. gadā kopumā eksporta vērtība bija 65,5 miljoni eiro, bet vēl gadu iepriekš – 73,9 miljoni eiro.

LA.lv