Laukos
Politika

Zivsaimnieki konferencē spriedīs par nozares perspektīvām0

Foto – Timurs Subhankulovs

Lai debatētu par tālākās attīstības iespējām, 27.novembrī tiks rīkota zivsaimniecības nozares gada konferece, informēja latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāve ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Pasākumā tiks runāts par attīstības izaicinājumiem un iespējām, par to, kādai jābūt zivsaimniecības nozarei jaunajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā, kas nepieciešams tajā strādājošajiem sekmīgai attīstībai.

Konference notiks trešdien, 27.novembrī Lapmežciema Tautas namā, Liepu ielā 2. Konferences sākums plkst.11.

“Esam sākuši ļoti intensīvu programmas izstrādi zivsaimniecībā nākamajam plānošanas periodam, kura jau 2020.gada vidū jāiesniedz Eiropas Komisijai. Lai šajā programmā iestrādātu to, kas tiešām būtisks visiem nozares spēlētājiem, aicinu ikvienu nozarē iesaistīto būt aktīvam, savu viedokli paužot konferencē plānotajā diskusijā par zivsaimniecības attīstību pēc 2021. gada,” norādīja Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta vadītājs Normunds Riekstiņš,

Plānots, ka ievadvārdus konferencē teiks zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Nozares attīstības tendences analizēs ZM Zivsaimniecības departamenta direktors N.Riekstiņš, savukārt zinātniskā institūta “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamenta direktors Didzis Ustups informēs par aktualitātēm zivsaimniecībā.

Zivsaimniecība ir cieši saistīta arī ar tūrismu, tādēļ Vidzemes augstskolas profesors Andris Klepers skaidros tūrisma attīstības iespējas piekrastē, bet ar īstenotajiem projektiem ekonomisko aktivitāšu veicināšanai piekrastē iepazīstinās partnerība “Laukiem un jūrai”.

Par nozares popularizēšanas un sadarbības iespējām informēs Zivsaimniecības sadarbības tīkla (ZST) pārstāvis.

Konferenci rīko Zemkopības ministrija kopīgi ar Zivsaimniecības sadarbības tīklu.

LA.lv