Laukos
Politika

ZM: Ar Krieviju panākta vienošanās par robežupju posmu atjaunošanu meliorācijas jomā 0

Ar Krieviju pusi ir panākta vienošanās par robežupju regulēto posmu atjaunošanu, kas nepieciešams, lai novērstu iespējamus jaunus plūdus, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vadītāja vietnieks Valdis Pētersons.

Viņš sacīja, ka jautājums par robežupju regulēto posmu atjaunošanu tika izskatīts Latvijas un Krievijas starpvalstu sanāksmē Rīgā. Atbilstoši sanāksmē nolemtajam septembra beigās notika Krievijas puses ierosināta speciālistu un ministriju pārstāvju tikšanās Pleskavā, kuras laikā tika panākta vienošanās par robežupju regulēto posmu atjaunošanu. Pētersons paskaidroja, ka ZM padotībā esošais uzņēmums “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) atbild par meliorācijas sistēmām nevis par dabīgajām upēm. Taču dabīgajās upēs ir regulēti posmi, kas jau ir meliorācijas sistēmas sastāvdaļa. ZMNĪ atjauno meliorācijas sistēmas – upju regulētos posmus.

Pētersons arī sacīja, ka Latvijas puse ir sagatavojusi un nosūtījusi Krievijas pusei informāciju par plānoto būvdarbu veikšanas grafiku.

Jau ziņots, ka koordinācijas padome septembrī izlēma īstenot virkni pasākumu, lai novērstu iespējamus jaunus plūdus, kā arī tiem labāk sagatavotos. Tostarp plānots attīrīt upes austrumu pierobežā, uzlabot iespējamo lietavu un plūdu prognozēšanas sistēmu, kā arī sekmēt sadarbību starp valsts dienestiem un pašvaldībām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) iepriekš teica, ka austrumu pierobežas upju attīrīšana ir viens no pasākumiem turpmāko iespējamo plūdu novēršanai. Sākotnēji jāvienojas ar Krievijas kolēģiem par to, kādi šie darbi varētu būt. Tā kā upes plūst gan pa Latvijas, gan Krievijas teritoriju, jāsaprot vai šo projektu var īstenot pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

LA.lv