Laukos
Politika

ZM: Arī šogad tiks turpināts atbalsts investīcijām lauku saimniecībās 0

Foto – Valdis Semjonovs

Zemkopības ministrija informē, ka Latvijā turpinās Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam (LAP) īstenošana, arī 2018.gadā mērķtiecīgi ieguldot Eiropas Savienības (ES) finansējumu ražošanas attīstībā, lauksaimnieku zināšanu pilnveidošanā un inovācijās.

Kopējais LAP finansējums 2014.-2020. gadam ir aptuveni 1,5 miljardi eiro, savukārt kopš 2014.gada ir izmaksāti jau vairāk nekā 30% finansējuma, jeb aptuveni 560 miljoni eiro.

Viens no pasākumiem, kur vērojama lauksaimnieku visaugstākā interese, ir atbalsts investīcijās lauku saimniecībās jeb pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”.

ZM plāno atvērt divas šā pasākuma kārtas – vienu no tām jau šogad oktobrī vai novembrī, jo rudens ir optimālākais laiks, kad gatavot un iesniegt projektus šajā lauksaimniekiem svarīgajā pasākumā.

Zemkopības ministrija 2018. gadā turpinās nodrošināt atbalstu LAP tālākai īstenošanai, sniedzot atbalstu platībmaksājumiem, kā arī apmācību un konsultāciju pasākumiem, kas dod iespējas lauksaimniekiem pilnveidot esošās un apgūt jaunas zināšanas, padarot lauksaimniecisko ražošanu Latvijā efektīvāku.

Šogad būs iespēja pieteikties LAP atbalsta “Sadarbības” pasākumiem Eiropas Inovāciju partnerību darba grupu projektu īstenošanai nozares līmenī un sadarbībai saimniecību līmenī, kas ir īpaši svarīgi inovācijām un nozares attīstības veicināšanai.

Arī pasākums “Sadarbība” ir kļuvis populārs ražotāju starpā, lauksaimniekiem sadarbībā ar zinātniekiem izstrādājot un praksē ieviešot jaunas inovatīvas lauksaimnieciskās ražošanas metodes, lai nodrošinātu lauksaimnieciskās darbības efektivitāti.

2018. gadā turpināsies projektu iesniegšana arī LEADER sabiedrības virzītas vietējās rīcības stratēģijai atbilstošos pasākumos – vietējās rīcības grupām būs iespēja pievērsties starpteritoriālai un starpvalstu sadarbībai. LEADER pasākumi popularitāti iemantojuši tāpēc, ka palīdz dažādot uzņēmējdarbību laukos, lauku iedzīvotājiem dod iespēju sākt uzņēmējdarbību, piemēram, nodarboties ar mājražošanu, sniegt tūrisma pakalpojumus u.c.

Plānots atvērt kārtu arī nelauksaimnieciskajā aktivitātē, veicinot uzņēmējdarbību lauku teritorijā, kā arī atbalstot lauku tūrisma un nelauksaimnieciskās ražošanas un pakalpojumu attīstību. Savukārt meža īpašnieki 2018. gadā varēs pieteikties atbalsta pasākumā ieguldījumiem meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas