Laukos
Politika

ZM būs jāizstrādā kompensāciju mehānisms zvejniekiem par roņu nodarītajiem zaudējumiem0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Zemkopības ministrijai (ZM) būs jāizvērtē esošā situācija un jāizstrādā iespējamais atbalsta jeb kompensāciju mehānisms piekrastes zvejniekiem saistībā ar roņu nodarītajiem zaudējumiem, sēdē nolēmusi Zivsaimniecības konsultatīvā padome.

Padome trešdien pieņēmusi zināšanai Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” sniegto informāciju par roņu aizsardzības plāna izstrādes virzību un saistībā ar piekrastes zvejniekiem roņu nodarītiem zaudējumiem uzdevusi ZM izvērtēt esošo situāciju un izstrādāt iespējamo kompensāciju mehānismu piekrastes zvejniekiem.

Tāpat ZM informēja padomi par Eiropas Komisijas (EK) pieņemto mencas zvejas liegumu Baltijas jūras 24.-26.apakšrajonā un ieceri veikt grozījumus normatīvajos aktos, lai mencu zvejniekiem būtu iespēja saņemt kompensācijas par EK pieņemto mencu krājumu aizsardzības ārkārtas pasākumu.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī atbalstīja rosinātos grozījumus Ministru kabineta noteiktumos par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014-2020.gadam (ZRP) pasākumiem “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” un “Zvejas ostas un izkraušanas vietas”, svītrojot no tiem kopējo attiecināmo izmaksu summas ierobežojumu vienam pretendentam 2014.-2020.plānošanas periodā.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī tika informēta arī par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2021-2027.gadam izstrādes procesu un plānoto programmas sagatavošanas laika grafiku.

Jau ziņots, ka DAP īstenotajā projektā “Dabas skaitīšana” sākta aizsardzības plāna izstrāde roņiem, ko DAP uzdevumā izstrādā bezpeļņas organizācija “Pro Mare”.

ZM Zivsaimniecības konsultatīvā padome ir zemkopības ministra izveidota konsultatīvā institūcija sabiedrisko un profesionālo organizāciju iesaistīšanai zivsaimniecības politikas veidošanā un īstenošanā.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
34 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
14 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas