Laukos
Politika

ZM būs jāizstrādā kompensāciju mehānisms zvejniekiem par roņu nodarītajiem zaudējumiem0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Zemkopības ministrijai (ZM) būs jāizvērtē esošā situācija un jāizstrādā iespējamais atbalsta jeb kompensāciju mehānisms piekrastes zvejniekiem saistībā ar roņu nodarītajiem zaudējumiem, sēdē nolēmusi Zivsaimniecības konsultatīvā padome.

Padome trešdien pieņēmusi zināšanai Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” sniegto informāciju par roņu aizsardzības plāna izstrādes virzību un saistībā ar piekrastes zvejniekiem roņu nodarītiem zaudējumiem uzdevusi ZM izvērtēt esošo situāciju un izstrādāt iespējamo kompensāciju mehānismu piekrastes zvejniekiem.

Tāpat ZM informēja padomi par Eiropas Komisijas (EK) pieņemto mencas zvejas liegumu Baltijas jūras 24.-26.apakšrajonā un ieceri veikt grozījumus normatīvajos aktos, lai mencu zvejniekiem būtu iespēja saņemt kompensācijas par EK pieņemto mencu krājumu aizsardzības ārkārtas pasākumu.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī atbalstīja rosinātos grozījumus Ministru kabineta noteiktumos par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014-2020.gadam (ZRP) pasākumiem “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” un “Zvejas ostas un izkraušanas vietas”, svītrojot no tiem kopējo attiecināmo izmaksu summas ierobežojumu vienam pretendentam 2014.-2020.plānošanas periodā.

Zivsaimniecības konsultatīvā padome arī tika informēta arī par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2021-2027.gadam izstrādes procesu un plānoto programmas sagatavošanas laika grafiku.

Jau ziņots, ka DAP īstenotajā projektā “Dabas skaitīšana” sākta aizsardzības plāna izstrāde roņiem, ko DAP uzdevumā izstrādā bezpeļņas organizācija “Pro Mare”.

ZM Zivsaimniecības konsultatīvā padome ir zemkopības ministra izveidota konsultatīvā institūcija sabiedrisko un profesionālo organizāciju iesaistīšanai zivsaimniecības politikas veidošanā un īstenošanā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
5 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Šteinbors rāda meistarklasi “Arka” vārtos
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
4 stundas