Laukos
Politika

ZM: EK jāaizstāv zemnieku intereses sarunās ar trešajām valstīm tirdzniecības jomā 0

Foto LETA

Eiropas Komisijai (EK) jāaizstāv Eiropas Savienības (ES) ražotāju intereses sarunās ar trešajām valstīm par starptautisko tirdzniecību, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē uzsvēra Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

Diskusijā Arnītis norādīja, ka Latvijai ir svarīgi, lai ES augstie pārtikas kvalitātes un nekaitīguma, kā arī vides un citi standarti tiktu attiecināti arī uz trešo valstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem, kuru produktiem tiek atvērts ES tirgus.

Tāpēc decembrī plānotajās ES un Pasaules Tirdzniecības organizācijas sarunas ir svarīgi pēc iespējas aktīvāk aizstāvēt ES lauksaimnieku intereses, akcentē ministrijā.

Apspriežot ES pārtikas standartus, Arnītis uzsvēra, Latvijai ir būtiski, lai ES dalībvalstīs tiktu novērsti un vairs nepastāvētu dubultie standarti viena zīmola pārtikas precēm, pārtikas produktiem dažādu valstu patērētājiem, kad vieni un tie paši pārtikas produkti tiek ražoti un tirgoti atšķirīgā kvalitātē.

Padomē spriests arī par EK ziņojumu Eiropas Parlamentam un ES Padomei par dalībvalstu izstrādātajiem rīcības plāniem pesticīdu ilgtspējīgai lietošanai un Augu aizsardzības direktīvas īstenošanas rezultātiem.

Zemkopības ministrijas pārstāvis padomē sacīja, ka turpmāk, nosakot augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, ir svarīgi ņemt vērā ES dalībvalstu konkrētos agroklimatiskos un citus kaitēkļu un slimību izplatību ietekmējošos faktorus. Tāpēc nepieciešams dalībvalstīm saglabāt lielākas iespējas lokāli lemt par augu aizsardzības līdzekļu  lietošanas veidiem, kas nodrošinātu labāku un vietējiem apstākļiem piemērotāku kultūraugu, apkārtējās vides  un cilvēku veselības aizsardzību.

LA.lv