Laukos
Bizness

ZM informēs par iespējām pārstrādāt bioloģiskos atkritumus inovatīvos produktos0

Foto no Pixabay.com

Lai informētu par iespējām realizēt atjaunojamo resursu pārstrādi inovatīvos produktos ar augstu pievienoto vērtību, Zemkopības ministrijā piektdien, 20.aprīlī, tiek rīkota informatīvs pasākums.

Plānots, ka par rūpniecības un zinātnes sadarbību stāstīs projekta “Biorūpniecības kopuzņēmums” vadītāja Pilara Llorente, bet par biorūpniecības praktisko pieredzi uzņēmējdarbībā informēs SIA “Ritols” projektu vadītājs Pēteris Cābulis

Par Latvijas Bioekonomikas stratēģiju stāstīs Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības ilgtspējīgas attīstības nodaļas eksperte Laura Liepiņa, bet ieskatu programmas “Apvārsnis 2020” iespējās bioekonomikā sniegs Valsts izglītības attīstības aģentūras Nacionālā kontaktpunkta vadītājs Jānis Ancāns

Pasākuma noslēgumā plānotas dalībnieku diskusijas.

Info diena notiks piektdien, 20.aprīlī, Zemkopības ministrijas 314.zālē 3.stāvā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no plkst.10līdz 13.

Dalībai pasākumā kontaktpersona Zemkopības ministrijā: Kristīne Sirmā, ([email protected])

Info diena tiek organizēta “Interreg Europe projekta BIO4ECO” paplašinātās vietējās rīcības grupas ietvaros.

Informatīvā diena “Uzņēmēju un zinātnieku iespējas Biorūpniecības kopuzņēmuma 2018. gada projektos” tiek rīkota saistībā ar biorūpniecības un zinātnes sadarbības iespējām Biorūpniecības kopuzņēmuma (BBI JU) ietvarā. BBI JU ir publiskā-privātā partnerība starp ES un Biorūpniecības konsorciju ar kopējo finansējumu 3,7 miljardi eiro. BBI JU mērķis ir realizēt Eiropas bioekonomikas potenciālu bioloģisko atkritumu un blakusproduktu pārstrādei videi draudzīgos ikdienas produktos, izmantojot inovatīvas biorafinēšanas tehnoloģijas.

Katru gadu BBI JU izsludina atklātu projektu pieteikumu uzsaukumu par noteiktām biorūpniecības tēmām, izmantojot pētniecības un inovācijas aktivitātes. BBI JU ir tieši atbildīgs par šo uzsaukumu izstrādi un īstenošanu, kā arī koordinācijas un atbalsta pasākumiem, kas notiek saskaņā ar ES pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” dalības noteikumiem.

LA.lv