Laukos
Politika

ZM marta nogalē sāks reģionālo konferenču ciklu “Stipri reģioni, stipra valsts!”0

Foto LETA

Lai klātienē diskutētu par Latvijas lauksaimniecības nākotni,Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)martā sāks reģionālo konferenču ciklu “Stipri reģioni, stipra valsts!”.

Pirmā konference notiks trešdien, 27. martā Kurzemē, Talsu tautas namā Lielajā ielā 19/21 no plkst.11.

Kā norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, konferences plānots aizvadīt kā plašu diskusiju zemnieku, lauku uzņēmēju un visu citu aktīvo reģionu iedzīvotāju vidū par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem.

“Līdzās Briseles regulām ir ļoti daudz procesu, ko mēs paši valsts mērogā varam noteikt, lai pieņemtie lēmumi, tajā skaitā normatīvo aktu bāze, tiktu veidota atbilstoši lauksaimniecības nozares aktuālajām vajadzībām. Ir svarīgi dzirdēt reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, redzējumu, izprast problemātiku, lai valsts var rīkoties. Tieši tādēļ nepieciešama lauksaimnieku, lauku uzņēmēju un iedzīvotāju līdzdalība, jo jaunajai Lauku attīstības programmai 2021.-2027. gadam jāietver visas prioritātes – efektīvāka un konkurētspējīgāka saimniekošana, kas paaugstinās ieņēmumus un labklājību, kā arī gādāšana par paaudžu nomaiņu, bez kā Latvijas lauku nākotne nav iedomājama,” norādīja ministrs.

Konferences mērķis ir diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020. gada nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam.

Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” diskusijās piedalīsies zemkopības ministrs, kā arī ZM, Lauku atbalsta dienesta un LLKC eksperti.

Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” šopavasar notiks arī Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, par ko ZM un LLKC informēs atsevišķi.

Konferenci organizē ZM un LLKC. Dalība konferencē – bezmaksas.

LA.lv